Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 21 травня 2024
09:44

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині будують найбільшу й найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні

|«« «« »» »»|

Майже 750 тисяч панелей загальною потужністю 200 МВт. У Нікопольському районі Дніпропетровської області зводять нову сонячну електростанцію. Після завершення будівництва вона обіцяє стати найпотужнішою в Україні та ввійти до ТОП-3 найбільших у Європі.

«Зелений проект» вартістю 230 мільйонів євро втілюють власним коштом український і китайський інвестори. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Енергонезалежність як основа національної безпеки країни – один з пріоритетів державної політики. У цю справу робить свій внесок і Дніпропетровщина, даючи «зелене світло» проектам альтернативної енергетики, – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Наразі в області вже працюють дві сонячні електростанції – у Підгородному й Нікополі. Їхнє будівництво – без жодної копійки бюджетних коштів, усе – за рахунок інвесторів».

Цього разу черговий об'єкт зеленої енергетики зводять у Нікопольському районі. 400-гектарний будівельний майданчик – поблизу села Старозаводське. Роботи ведуться на місці відпрацьованого кар'єру, землі якого непридатні для сільського господарства.

Загалом буде до 750 тисяч сонячних панелей. Також змонтують 80 інверторних станцій із силовими трансформаторами й розподільними пристроями.

Модулі китайського виробництва зможуть забезпечити електрикою 100 тисяч домівок та підприємств.

Крім того, інвестори обіцяють створити нові робочі місця – зростуть надходження до місцевих бюджетів.

Ще одна вигода – екологічна. Електростанція не завдаватиме шкоди довкіллю, а вироблена енергія буде чистою.

«Створюємо безпечні умови, комфортний клімат і прозорі правила гри для бізнесу. З початку збройного конфлікту на Донбасі Дніпропетровщина не втратила жодного інвестора, бо кожен з них має можливість вільно працювати, – зауважив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – Мріємо, щоб у нашому регіоні розвивалася альтернативна енергетика. Останнім часом у цій сфері з'являється все більше інвестпроектів. Ми раді, що у такі проекти вкладають кошти, що створюються нові робочі місця».

Будівництво нової сонячної електростанції стартувало весною 2018-го після підписання договору між інвесторами - українською компанією ДТЕК та китайською China Machinery Engineering Corporation ( CMEC ).

«Об'єкт зводимо швидкими темпами завдяки нашим китайським партнерам - компанії яка повірила в цей проект. Дякую обласній владі, місцевій владі, мешканцям, які підтримали будівництво, - сказав г енеральний директор ДТЕК Максим Тімченко . – Будівництво сонячної електростанції - це підтвердження того, що ДТЕК залишається найбільшим вітчизняним інвесторам, який за останні роки вклав мільярди гривень в енергетику України».

«Цей проект особливий. Це великі інвестиції, вкладені на українському ринку, - зазначив генеральний директор компанії China Machinery Engineering Corporation , керівник проекту будівництва сонячної електростанції Цао Цинь. - Наша компанія працює 10 років. Маємо досвід, силу та віру, аби втілити цей проект».

Завершення будівництва заплановане на початок 2019-го. Після цього станцію підключать до єдиної енергетичної системи України та введуть в експлуатацію.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Всегда  (05.10.18 10:24): плохо... Приднепровская ГРЭС коптит - плохо, строят солнечную электростанцию - тоже плохо... Всё что ни делать всё будет плохо!!! Может надо что-то переосмыслить? И не стоит переживать насчёт больших солнечных электростанций - сначала их построят вместе с ветровыми, потом очередь дойдёт и до больших аккумуляторных станций - нужно просто немного подождать. И львинную долю выработки электроэнергии у государственных АЭС (которые тоже имеют свои сроки службы) это всё ещё не скоро отнимет Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
как-бы  (05.10.18 09:57): все это хорошо, НО без аккумуляторов эта мощность будет на выходе только днем в солнечную погоду, а зимой ее кпд видимо часов 5 из 24 будет...
Это альтернатива, но не замена.
Відповісти | З цитатою
Владимир  (04.10.18 21:43): Что нам от этого, дешевле ее для нас не сделают Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
sklyar  (04.10.18 19:03): получается самый лучший инвестор это местный монополист. Ни тебе конкурентов ни тебе особого контроля, качай бабки из воздуха и все ОК! А держава будет тебе по 5 грн. за квт платить. Такими темпами скоро с населения будут брать по 15 грн. за 1 квт. Энергонезависимость - это когда все рычаги управления жизнено важными процессами в жизни державы в руках державы , а то завтра клац и нету света и что дальше??? Начинать все крутить обратно, а будет поздно, там такая армия, что шансов нет пробиться Відповісти | З цитатою
Свидок  (04.10.18 18:35): Ну да, где же еще строить СЭС как не в районе с самым высоким профицитом электроэнергии наверное в мире (от ЗАЭС и ЗТЭС)?! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
16,9
млрд грн - бюджет Дніпра на 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті