Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 17 травня 2024
15:52

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Ваги для опіуму та шовка з кургану половецької модниці: в історичному музеї показують експонати Made in China

Ваги для опіуму та шовка з кургану половецької модниці: в історичному музеї показують експонати Made in China

Експонати в історичному музеї – “made in China”? Поціновувачам старожитків хвилюватися не варто. Мова йде про виставку, приурочену до китайського Нового року «Made in China». Тепер не треба летіти до Азії, щоб познайомитись з історією та традиціями цієї культури, достатньо відвідати Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького.

“Виставка задумалась давно, але через коронавірус, який, до речі, також родом із Китаю, вона переносилась. І тут дуже влучно співпало, що китайський Новий рік. І ми вирішали: або зараз, або ніколи”, – розповідає Тетяна Кудрицька, куратор виставки «Made in China».
На виставці можна побачити близько 100-а експонатів. Всі вони були розпорошені по різним фондам зберігання, а зараз дивують глядачів у історичному музеї Дніпра. Парасольки, віяла, атрибути чайної церемонії, ваги для опіуму, фрагменти одягу та ще багато іншого.

“Фрагменти тканини були знайдені під час розкопок Дмитром Яворницьким, директором музею в 1903 році в Новомосковському повіті. Там знайшли курган заможної жінки, половчанки. На місці поховання було знайдено багато предметів китайського імпорту. Фрагменти халату, фрагменти головного убору, застібки, намисто із перлин та багато іншого. І все це ви можете своїми очима побачити на виставці”, – каже Тетяна Кудрицька.
Перлиною виставки є взуття на стопу-лотос. Протягом багатьох століть у Китаї була розповсюджена традиція створення маленьких стопу жінок, в ідеалі – 10 см. Для цього ще в дитинстві кістки ступні ламали, а пальці щільно прив’язувати якомога ближче до п’яти. Це було боляче, небезпечно, дискомфортно, але… красиво (суто на думку китайців). Традиція проіснувала до 1950 р., тоді і була заборонена.

“Цією виставкою ми хотіли показати, що Ali Express – це не сучасний винахід, китайський імпорт у нашому краї існував з тринадцятого століття. Тут ми можемо побачити китайські шовки, які носили половецькі модниці. І це лише одна з перлин колекції нашого музею, яка дозволить по-іншому поглянути на здається знайому китайську культуру”, – зазначає Юлія Піщанська, директорка Дніпропетровського національного музею ім. Яворницького.
Тож, дізнатись більше про китайські традиції та надихнутись культурою Азії можна з 10:00 до 16:30 за попереднім записом на екскурсію. Телефон: 067 447 70 14 (адміністратор).




Gorod.dp.ua на Facebook.


Goa Spirit  (10.02.22 12:14): Они откуда знают что эти весы для опиума? Прямо как наши полицейские если находят у человека точные весы на малые веса сразу объявляют его наркобарыгой. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
95
років театру ДраміКом

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті