Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 17 травня 2024
09:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Які таємниці приховують підземелля Нікополя?

Які таємниці приховують підземелля Нікополя?

Мало хто знає, що під Нікополем пролягають величезні старовинні підземелля часів запорізького козацтва та дореволюційного купецтва.

За останні роки, до початку Великої війни, частина цих катакомб була досліджена і там навіть створили музей.

Історики, дослідники та представники туристичної сфери вірять у швидкий наступ нашої Перемоги. І те, що після неї можна буде продовжити дослідження підземель, об'єднати їх у єдиний комплекс катакомб, придатних для відвідування. І цей об'єкт може стати однією із туристичних родзинок Нікополя.

Докладніше про це розповіли у групі БФ "Крила України Нікополь":

«Нікополь є великим промисловим містом України, але є в нього й інший бік – це досить цікавий туристичний регіон. Так, одним з незвичних видатних місць Нікополя є старовинні козацькі та купецькі підземелля.

Декілька років тому у старій частині місця було виявлено купецькі катакомби. Підземелля були старими та занедбаними, але багато містян про них знали. У Нікополі навіть ходять легенди про ці тунелі, найвідоміші з яких – про величезну соляну печеру та купецькі скарби. Дослідники не знайшли ні соляних брил, ні коштовностей, але підземелля від цього не стали менш цікавими для туристів.

За легендами та здогадками істориків, раніше тут були природні підземелля, які козаки облаштували для своїх цілей, зробивши з них підземні ходи від козацької Січі до берега плавнів. Цими тунелями козаки могли переміщуватися, залишаючись непомітними для ворогів.

Пізніше місцеві купці використовували катакомби як склади для своїх товарів. Оптимальна низька температура, що завжди панувала у підземеллях, дозволяла зберігати тут навіть швидкопсувні продукти, як, наприклад, м'ясо та ковбаси. Також деякі підвали використовувалися як винні погреби.

Під час встановлення Радянської влади у катакомбах переховували скарби, важливі та компрометуючі документи. Також в цей період багато ходів було залито цементом, земля та будівлі над деякими катакомбами перейшли у приватну власність, тож місцеві історики та ентузіасти втратили можливість проводити подальші дослідження.

Сьогодні дослідники, історики, туристичні фонди та активісти не полишають надії викупити всі підвали, поєднати їх та створити єдиний туристичний маршрут, стилізувавши кожне приміщення під певну епоху. І початок цій масштабний задум вже закладено.  Частину катакомб вдалося облаштувати під музей, та декілька сотень екскурсантів до війни встигли відвідати цю туристичну родзинку міста - Нікопольські підземелля».

Фото зі сторінки БФ "Крила України Нікополь".






Gorod.dp.ua на Facebook.


Нik  (30.03.23 15:51): Поки вiйна можна було б i помовчати про такi споруди Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років проіснувала газета "Днепр вечерний" у паперовому форматі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті