Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 14 травня 2024
20:46

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Майже 290 проб питної та річкової води: в області проводять щотижневий моніторинг

Майже 290 проб питної та річкової води: в області проводять щотижневий моніторинг

На Дніпропетровщині регулярно перевіряють якість питної води та стан річок. Особлива увага територіям, що постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. Загалом минулого тижня взяли майже 290 проб.

Про результати їх дослідження говорили під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«Збираємо інформацію, як мешканці громад, постраждалих від підриву Каховської ГЕС, забезпечені водою. Слідкуємо за дотриманням санітарно-епідемічних вимог у пунктах її видачі. А ще перевіряємо якість тієї, що подається централізовано, та стан річок. Таку роботу проводимо постійно»,– каже головний спеціаліст управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Маргарита Малишева.


Тільки минулого тижня для дослідження взяли майже 190 проб питної води. Їх перевірили на мікробіологічні та фізико-хімічні показники. Деякі з них відхилені від норми. Втім це явище сезонне, запевнила фахівчиня.

«Питна вода у Дніпрі та регіоні залишається безпечною, – додала Маргарита Малишева. – А от щодо річок, вкотре хочу наголосити – не можна у них купатися. Офіційно цьогоріч пляжі не відкривали, а тому від їх відвідування необхідно утриматися».

До того ж дослідження водойм регіону подекуди виявили завищену кількість лактозопозитивної кишкової палички.

«Відхилення за цим індексом зафіксовані у Кам’янському водосховищі. А також річках Дніпро та Самара. Цей показник коливається щоліта. Та нині подекуди, через аномальну спеку, така паличка розмножується дуже швидко. Її потрапляння в організм людини у великій кількості, може спричинити значні розлади роботи шлунково-кишкового тракту. Особливо це стосується дітей», – пояснила фахівчиня.

Такі ж проблеми зі здоров’ям може спровокувати холероподібний вібріон. Раніше його виявили у водоймах Дніпра, Підгородного та Нікопольщини. Натомість Маргарита Малишева зауважила – ця бактерія не викликає захворювання на холеру.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
нових ліфтів планують встановити у Дніпрі у 2024 році.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті