Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 20 травня 2024
01:15

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Найвизначніші події 2013 року в промисловості Дніпропетровщини

Найвизначніші події 2013 року в промисловості Дніпропетровщини
Дніпропетровщина – потужний промисловий центр, в якому зосереджено 50% корисних копалин країни: 100% марганцевої руди, 90% залізної руди, 45% всіх різновидів запасів вугілля. На Дніпропетровщині виробляється більше 10% ВВП України та майже 20% реалізованої продукції країни.

Дніпропетровщина веде системну роботу з модернізації підприємств та розширення співробітництва. Це дозволяє навіть в умовах нестабільної ситуації на світових ринках демонструвати найвищі позиції індексу промислової продукції серед промислових регіонів України. Пропонуємо вашій увазі ТОП-10 найвизначніших подій 2013 року у сфері промислового розвитку Дніпропетровщини.

«Промисловість – це фундаментальна складова економічного розвитку Дніпропетровщини та України. Дніпропетровщина цього року, незважаючи на складну ситуацію на світових ринках, продовжує системно працювати: переоснащує потужності підприємств, нарощує обсяги виробництва. Все це результат ефективної роботи з модернізації промисловості, пошуку нових ринків збуту, підвищення якості продукції», - наголошує Дмитро Колєсніков.
Знаковими для розвитку промисловості Дніпропетровщини та України стали:

Дніпропетровщина стала лідером серед промислових регіонів Україні за обсягом реалізованої промислової продукції
Модернізація підприємств, підвищення якості промислової продукції та впровадження інноваційних технологій - це основні завдання політики імпортозаміщення та стимулювання розвитку вітчизняного виробництва. На Дніпропетровщині під керівництвом губернатора Дмитра Колєснікова системно реалізуються ці завдання, і така робота вже дає свої результати. Протягом чотирьох місяців Дніпропетровський регіон утримує стабільне лідерство в Україні за обсягами реалізації промислової продукції. І не зважаючи на складну ситуацію на зовнішніх ринках збільшує обсяги виробництва та реалізації промислової продукції. При чому провідною галуззю залишається металургія, на яку припадає 35%. Також провідні позиції з обсягів реалізації промислового виробництва займають міста Кривий Ріг, Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ. Це потужні центри промислового виробництва регіону та України.

На Павлоградському хімзаводі відкрито об'єкт утилізації порожніх корпусів двигунів ракет і цех з виготовлення стабілізуючих розчинів
Ці об’єкти збудовані у рамках міждержавних домовленостей між Україною і США, та Державної програми з утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22. Нова установка дозволить до 2016 року переробити всі 163 корпуси двигунів ракет вагою 306 тонн. Також на цьому об’єкті буде проводитися утилізація супутніх відходів від інших процесів, пов'язаних з утилізацією твердого ракетного палива МБР РС-22. Цех з виготовлення стабілізуючих розчинів дозволить вийти на промислову потужність процесів вилучення і переробки твердого ракетного палива (до 2000 тонн на рік), забезпечивши в достатній кількості стабілізуючими розчинами ці процеси. Це прискорить виконання робіт з утилізації ракетних двигунів, що зберігаються в регіоні. Впроваджувані технологічні процеси на об'єкті дозволяють також виготовляти і рідкі мінеральні добрива, які можна застосовувати в сільському господарстві.

Дніпропетровський трубний завод відновив свою роботу після семимісячного простою. 
Після довгого простою підприємство випустило першу трубу. Це стало символом відновлення заводу, який пережив непрості часи. Ще у червні завод оголосив про намір звільнення працівників. Завдяки втручанню керівника регіону Дмитра Колєснікова 1,2 тис працівникам підприємства повернуто робочі місця, а роботу заводу відновлено. Дніпропетровський трубний завод відновив роботу непереривного трубопрокатного стану (НТС-80), розпочали свою роботу цехи з виготовлення холоднодеформованих труб (ТВЦ №1, №2). Наразі вже сформований портфель замовлень на 4,3 тис тонн, з яких 2 тис тонн – це гарячедеформовані труби та 2,3 тис тонн – холоднодеформовані. На внутрішній ринок буде поставлено 12% виготовленої продукції, до Європи – 44%, до країн СНД – ще 44%.

Презентовано першу в Україні спецмашину для ремонту залізничних шляхів – дизельну автомотрису АД-01
Дніпропетровщина, як і вся Україна, переходить на швидкісний режим руху залізничного транспорту. Такий підхід вимагає високої якості залізничного полотна. Автомотриса, яка виготовлена на Дніпропетровщині, спроектована з урахуванням світового досвіду експлуатації та проектування спеціального рухомого складу. Вона призначена для виконання транспортних та вантажопідйомних робіт в господарстві електрифікації та електропостачання під час проведення робіт з технічного обслуговування та ремонтів контактної мережі: риття котлованів під опори, встановлення опор, заміни або ремонту елементів контактної мережі без зняття напруги, що не викликає суттєвих затримок у розкладі руху потягів. Вартість першої української автомотриси на 25% нижча за європейські аналоги, що дозволить забезпечити Укрзалізницю спеціалізованою технікою для ремонту та налагодження залізничних полотен та електричних мереж, а також вийти з вигідною більш дешевшою пропозицією на російський та європейський ринок.

ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ виплавив перший мільйон тонн сталі
6 червня 2013 на інноваційному заводі ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ відбувся випуск мільйонної тонни сталі. Перший мільйон підкорився металургам через 15 місяців після запуску підприємства, і всього через 5 місяців після виплавки попередніх 500 тисяч тонн, тобто вдвічі швидше. Настільки істотне збільшення потужності дозволило ІНТЕРПАЙП СТАЛІ впритул наблизитися до проектних показників, а Дніпропетровщині ще раз підтвердити свій статус промислового центра України.

Відкрита сонячна електростанція «Солар», яка дозволить забезпечити електрикою близько тисячі домогосподарств
Розвиток альтернативних видів енергії - одне з ключових завдань в енергетичній стратегії України. Енергія, отримана з альтернативних джерел, повинна становити не менше 15% у загальному енергобалансі країни. Дніпропетровщина виконує завдання Глави держави та орієнтується на світові тренди, впроваджуючи нові технології у енергетиці. Електростанція «Солар» у підгородньому – це вже друга сонячна електростанція в області. За попередніми даними, вона вироблятиме понад 6,62 мВт електроенергії на рік. Для прикладу, це дозволяє забезпечити електрикою близько 1000 домогосподарств.

Проведено 3 успішні запуски ракет виробництва «Південмашу»
Дніпропетровщина - космічна столиця України. В області реалізується низка спільних проектів «Дніпроважмаш», «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» та «ПМЗ ім.О.М.Макарова» з виробництва ракетоносіїв космічного призначення «Циклон 4», а також Україна – Бразильський проект «Алькантара Циклон Спейс» - запуск супутників з космодрому Алькантара в Бразилії. Був прийнятий закон про фінансове оздоровлення «ПІВДЕНМАШУ». За цей рік проведено 3 успішних пуски ракет, а також два запуски ракет «Антарес», в яких використовувалися в тому числі і щаблі нашого виробництва.

На Південному ГЗК введено в експлуатацію нову установку з транспортування руди з глибоких горизонтів кар'єра
На Південному гірничо-збагачувальному комбінаті Кривого Рогу відбувся запуск комплексу циклічно-потокової технології транспортування руди на поверхню з горизонту мінус 210 м. Нова установка складається з приймальної частини і розгалуженої системи стрічкових конвеєрів, що проходять підземними гірничими виробками. Введення в експлуатацію нового комплексу дозволить на 30-40% знизити собівартість транспортування продукції. Кар'єр ПГЗК є одним з найбільших у Кривбасі.

Підписано Меморандум про соціальне партнерство між обласною владою та компанією «ДТЕК»
Соціальна відповідальність бізнесу – це світовий тренд. І сьогодні це вже й український тренд. Меморандум, який підписали Голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, голова обласної ради Євген Удод та генеральний директор «ДТЕК» Максим Тімченко про співробітництво – це знакова подія для регіону та гарний приклад ефективно налагодженого партнерства влади та бізнесу. У рамках меморандуму ДТЕК у 2013 році збільшив соціальні інвестиції в регіоні вдвічі – з 13,8 млн грн до 30,8 млн грн. А у період до 2015 року компанія має намір інвестувати у соціальний розвиток місцевих громад Дніпропетровщини 86 млн грн.

У ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ запущена кільцева піч
Нова кільцева нагрівальна піч служить для нагріву сталевої заготовки перед її прокатом. Основні переваги нової печі - висока виробнича потужність, енергоефективність і скорочення витрати металу. Аналогів кільцевої печі, встановленої в трубопрокатному цеху № 2 підприємства, в Україні немає. Потужність нової печі складає 325 тис. тонн заготовки на рік, що в 1,5 рази більше, ніж потужність старої печі. При цьому нове обладнання більш енергоефективне: витрата електроенергії скоротився на третину в порівнянні зі старою піччю, а питома витрата природного газу на нагрівання 1 тонни заготовки знизилася на 20 %. Однією з важливих характеристик печі є скорочення утворення окалини при нагріванні заготовки на 1,5 %, що забезпечує зниження витратного коефіцієнта металу.

Gorod.dp.ua на Facebook.
ФОТО:

   


123  (20.12.13 13:28): Все так. Только деньги потом идут на процветание Европейского миста Львов ,а не остаются в области. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
110
років готелю «Асторія»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті