Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Афиша
вт, 27 февраля 2024
13:15

Мережані дива

Посмотреть афишу: Мережані дива Народное искусство, Рукоделие

Запрошуємо на персональну виставку ОЛЕНИ ПОЛОВНОЇ-ВАСИЛЬЄВОЇ «Мережані дива».

Будинок мистецтв починає новий 2024 рік з виставки, яка здивує кожного відвідувача унікальністю ажурно вирізаних прикрас - витинанок.

Авторка виставки дніпровська художниця, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри «Основ Архітектури» архітектурного факультету Придніпровської академії будівництва та архітектури, членкиня Національної спілки художників України. Це вже п»ята персональна виставка мисткині у Дніпрі та друга у нашому Будинку мистецтв.

Мистецтво витинання – одна з найдавніших українських технік народного мистецтва. У давніх витинанках втілено здебільшого вічні символи природи, ажурно вирізані (витяті) з паперу. Останнім часом мистецтво вирізування з паперу в Україні та і в усьому світі набуло великої популярності.

У експозиції ви зможете помилуватися різними видами витинанок: рапортно-фризові композиції, сюжетні зображення в дзеркальній симетрії, композиції вільного характеру.

Розмаїття представлених робіт переконує, що авторка досконало володіє технікою витинання. Зацікавлений погляд відвідувача зразу ж вирізнить великі фіранки з мотивом «дерева життя». Саме такими витинанками жінки прикрашали вікна селянської хати, затуляючи їх від «цікавих очей». Круглі композиції образу сонця нагадують про поклоніння наших пращурів життєдайному світилу. Представлені і сюжетні витинанки, що відображають певні події, в яких поєднуються зображення фігур людей, птахів, квітів. Можна буде побачити цілий великий цикл образів українських жуків, які занесено у червону книгу.

Як мисткиня Олена Половна-Васильєва з 2002 року є постійним учасником різноманітних виставок: регіонального, всеукраїнського, міжнародного значення, міжнародних пленерів і Всеукраїнських історико-культурологічних фестивалів. Вона пише розвідки про українське вбрання і статті про художників і виставки.

Пані Олена - досвідчений педагог, що викладає різноманітні спецдисципліни, серед яких академічний рисунок, живопис, декоративно-прикладне мистецтво, композиція. Вона керувала студентською студією з традиційної витинанки та куратор колективних студентських виставок.

Виставка працюватиме у Будинку мистецтв до 20 лютого.

Щоденно з 10:00 до 19:00.

Вхідний квиток - 60 грн.


Примітка:
У розкладі можливі зміни. Будь ласка, уточнюйте інформацію за телефонами закладів, в яких відбуваються зазначені події.
Час сеансів у кінотеатрах може змінюватися без попередження!
Зверніть увагу, що зміна репертуару в кінотеатрах відбувається по четвергах.

Експорт афіші

copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте