Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Блог
Сб, 26 июля 2025
02:59

БЛОГ

Дніпропетровщина: юридичні особи – платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів понад 389,5 млн гривень

25.07.2025 14:25

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
На понад 389,5 млн грн поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини юридичні особи – платники єдиного податку з початку поточного року. Як зауважила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, маємо позитивну динаміку надходжень у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року – понад 36,1 млн грн, або 10,2 відсотки.
«Висловлюємо вдячність усім платникам, які з розумінням ставляться до сьогоднішніх реалій, своєчасно і в повному обсязі сплачують податкові платежі, не допускають заборгованості і, тим самим, суттєво підтримують бюджети громад та економіку нашої країни», – підкреслила очільниця податкової служби Дніпропетровщини.
Теодозія Чернецька нагадала, що порядок реалізації експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС окреслює основні види ризиків, на яких зосереджена увага податкової служби у рамках цього проєкту: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування. Метою експериментального проєкту є підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків.




Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Дніпропетровщина: від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло понад 273,3 млн грн плати за землю

24.07.2025 12:21

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Протягом перших двох кварталів 2025 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від фізичних осіб надійшло понад 273,3 млн грн плати за землю. Надходження збільшились майже на 47,4 млн грн, або на 21,0 відсоток. Про це проінформувала начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
Очільниця податкової служби Дніпропетровщини акцентувала, що плата за землю – один з ключових податків, що формує доходи територіальних громад. За перше півріччя цього року плата за землю складає понад 16 відс. загальних надходжень до місцевих бюджетів регіону. Своєчасна сплата податків – основа економічної стабільності територіальних громад.
Дякуємо усім платникам за сумлінне виконання своїх зобов’язань та відповідальність.
Нагадуємо, що земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної сплачується за такими кодами бюджетної класифікації:
- 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб»;
- 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб»;
- 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб»;
- 18010800 «Реструктурована сума заборгованості з плати за землю»;
- 18010900 «Орендна плата з фізичних осіб»;
- 18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до ст. 120 прим. 1 Земельного кодексу України».

Довідково: наказ Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами і доповненнями).




Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від фізичних осіб – платників податку на нерухоме майно зросли на понад 36 від

23.07.2025 12:07

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У січні – червні 2025 році до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від фізичних осіб надійшло понад 206,0 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як зазначила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, надходження зросли майже на 55,2 млн грн, або на 36,6 відсотків.
Висловлюємо подяку нашим платникам, які у непростих умовах забезпечують своєчасне наповнення бюджетів територіальних громад.
Очільниця податкової служби Дніпропетровщини нагадала, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб обчислюється податковим органом за місцем реєстрації власника.
Сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до положень Податкового кодексу України розраховується для фізичних осіб наступним чином:
- якщо у платника є квартира, то її площу буде знижено на 60 кв. метрів. Це означає, що тільки площа понад 60 кв. м оподатковується;
- якщо є житловий будинок, то з площі будинку буде знижено 120 кв. м;
- якщо є і квартира, і будинок, то загальна площа обох об'єктів зменшується на 180 кв. м (це максимальна знижка).
Тобто, податок на нерухомість обчислюється лише з тієї частини площі, яка перевищує відповідні ліміти.



Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Платникам плати за землю!

22.07.2025 13:40

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п.п. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), починаючи з 01 січня 2023 року, за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі – Перелік територій), плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій.
Перелік територій визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) порядку.
Постанова КМУ від 06 грудня 2022 року № 1364 (далі – Постанова № 1364) визначає деякі питання формування Переліку територій. Зокрема, п. 1 Постанови № 1364 визначається орган виконавчої влади (Міністерство розвитку громад та територій України (далі – Мінрозвитку)), якому делегуються повноваження щодо затвердження Переліку територій, а також визначаються складові Переліку територій, вимоги до формату територій, за якими ці території відображаються у Переліку територій, та затверджена форма Переліку територій.
У преамбулі наказу Мінрозвитку від 28.02.2025 № 376 (далі – Наказ № 376), який набрав чинності 20.03.2025, зазначено, що відповідно до п. 1 Постанови № 1364, п. 8 Положення про Мінрозвитку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 460:
затверджено Перелік територій (п. 1 Наказу № 376);
визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (п. 2 Наказу № 376).
Наказом № 376 у розд. І Переліку територій затверджені території можливих бойових дій (п. 1 розд. І Переліку територій), території активних бойових дій (п. 2 розд. І Переліку територій) та території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (п. 3 розд. І Переліку територій), а у розд. ІІ Переліку територій затверджені тимчасово окуповані російською федерацією території України.
Для цілей справляння плати за землю відповідно до п.п. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ застосовується тільки:
території активних бойових дій (п. 2 розд. І Переліку територій),
території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (п. 3 розд. І Переліку територій),
тимчасово окуповані російською федерацією території України (розд. ІІ Переліку територій).
При цьому для об’єктів оподаткування, розташованих на території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, застосування п.п. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ починається з дати набрання чинності постановою КМУ від 30 квітня 2024 року № 485 (03.05.2024), тобто плата за землю за такі об’єкти не нараховується та не сплачується, починаючи з 01.05.2024.





Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Єдиний податок: ФОПи забезпечили позитивну динаміку надходжень до місцевих бюджетів Дніпропетровщини з початку року на 13,2 відс

22.07.2025 11:26

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У січні – червні 2025 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку надійшло понад 2 611,0 млн гривень. Надходження збільшились майже на 305,2 млн грн, або на 13,2 відсотки. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
Єдиний податок у повному обсязі зараховується до місцевих бюджетів та є другим після ПДФО вагомим джерелом формування доходів територіальних громад (ТГ). Його частка у загальних надходженнях до скарбниць ТГ складає 15,4 відсотки.
При цьому, від ФОПів надійшло понад 75,8 відс. надходжень єдиного податку.
Подяка усім платникам за відповідальність та сумлінну сплату податків і зборів.





Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Внесок юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини – понад 3,3 млрд грн плати за землю

21.07.2025 15:22

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Упродовж перших двох кварталів 2025 року від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 3 329,8 млн грн плати за землю. У порівнянні з січнем – червнем минулого року надходження зросли на понад 111,2 млн грн, темп росту – 103,5 відсотків. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
«Дякуємо всім, хто відповідально сплачує податки і тим самим підтримує економіку нашої країни. Плата за землю є вагомим фундаментом для фінансування життєдіяльності громад. Позитивна динаміка надходжень з плати за землю, яку платники Дніпропетровщини забезпечують з початку 2025 року, це результат взаємодії податківців регіону з підприємцями і громадськістю. Наша позиція незмінна – у відкритому діалозі вирішуються всі проблемні питання і знаходяться оптимальні рішення для проведення діяльності суб’єктами господарювання без порушень законодавства. І як наслідок – бюджети наповнюються необхідними коштами», – підкреслила Теодозія Чернецька.





Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Частина чистого прибутку: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли більше ніж на 75,0 відсотків

18.07.2025 15:13

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Протягом січня – червня 2025 року платники частини чистого прибутку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 13,4 млн гривень. Як поінформувала начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, надходження у порівнянні з минулорічним показником відповідного періоду збільшились на понад 5,7 млн грн, або на 75,2 відсотки.
Керівниця податкової регіону підкреслила, що податкова служба завжди відкрита до діалогу з платниками податків. На зустрічах з представниками бізнесу, які на Дніпропетровщині проводяться систематично, податківці роз’яснюють новації податкового законодавства, надають фахові консультації, оперативно реагують на проблемні питання платників.
«Сьогодні завдяки нашій злагодженій співпраці з бізнесом та громадськістю, ми забезпечуємо стабільність і розвиток економіки в регіоні, а також підтримуємо фінансово економіку нашої держави. Висловлюємо вдячність платникам за роботу і відповідальне ставлення до своєчасного наповнення бюджетів», – констатувала Теодозія Чернецька.



Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Платникам податку на прибуток підприємств!

18.07.2025 14:46

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлений у п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 57.1 прим. 1.1 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 ПКУ.
Згідно з п.п. 57.1 прим. 1.2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1.3 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за базовою (основною) ставкою, встановленою ст. 136 ПКУ. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.
При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.
Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.
Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною ст. 136 ПКУ базовою (основною) ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена ст. 136 ПКУ базова (основна) ставка.
Авансовий внесок з податку на прибуток, сплачений у зв’язку з нарахуванням/сплатою дивідендів, є невід’ємною частиною податку на прибуток та не може розцінюватися як податок, який справляється під час репатріації дивідендів (їх сплаті на користь нерезидентів) відповідно до п. 141.4 ст. 141 ПКУ або міжнародних договорів України (п.п. 57.1 прим. 1.5 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ).
Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) здійснюється у Додатку АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація).
Враховуючи те, що для розрахунку авансового внеску згідно з п.п. 57.1 прим. 1.2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ платник податку повинен враховувати значення об’єкта оподаткування податкового (звітного) року, то авансовий внесок при виплаті дивідендів за перший квартал, півріччя, три квартали звітного року до закінчення такого року розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.
У разі якщо виплата дивідендів за перший квартал, півріччя, три квартали звітного року здійснюється після закінчення такого року та на момент виплати дивідендів подана Декларація за такий звітний рік та погашені зобов’язання, нараховані у такій Декларації, авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за перший квартал, півріччя, три квартали звітного року, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеному на 12 та помноженому на 3, 6, 9 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди). У разі якщо Декларація на момент виплати дивідендів не подана та зобов’язання не погашені, то авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.



Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Відпустка гіг-спеціалістів: як оподатковується дохід у вигляді оплати щорічної оплачуваної перерви

17.07.2025 11:47

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Виплата резидентом Дія Сіті гіг-спеціалісту щорічної оплачуваної перерви оподатковується за ставкою 18 %, а не 5 % як передбачено для винагороди за гіг-контрактом.
Згідно із законодавством, гіг-спеціаліст має право на щорічну оплачувану перерву тривалістю 17 робочих днів, якщо гіг-контрактом не передбачено іншу тривалість. Витрати, пов’язані з оплатою цієї перерви, здійснюються за рахунок коштів резидента Дія Сіті відповідно до умов гіг-контракту.
Витрати резидента Дія Сіті, пов’язані з оплатою щорічної оплачуваної перерви у виконанні робіт (наданні послуг) гіг-спеціаліста, не є винагородою гіг-спеціаліста за виконані протягом місяця роботи (надані послуги). При цьому на відносини між гіг-спеціалістом та резидентом Дія Сіті не поширюється законодавство про працю.
Відповідно до статті 170 Податкового кодексу України, за ставкою 5 % оподатковуються такі доходи гіг-спеціалістів, що виплачуються резидентами Дія Сіті, зокрема:
- заробітна плата;
- винагороди за гіг-контрактом, включаючи винагороду за створення прав на твори за замовленням.
При цьому винагорода гіг-спеціаліста – це кошти, які виплачуються гіг-спеціалісту за виконані протягом місяця ним роботи (надані послуги) у розмірі, порядку та строки, визначені сторонами в гіг-контракті з урахуванням положень Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
Довідково.
Гіг-контракт є цивільно-правовим договором між гіг-спеціалістом і резидентом Дія Сіті. За цим договором гіг-спеціаліст зобов’язується виконувати роботи або надавати послуги, а резидент Дія Сіті – оплачувати їх та забезпечувати належні умови для виконання з урахуванням соціальних гарантій, передбачених законодавством.
Гіг-спеціаліст – фізична особа, що виконує роботу або надає послуги за таким контрактом.




Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Єдиний податок: понад 3,4 млрд грн надійшло від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини

16.07.2025 12:15

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У січні – червні поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників єдиного податку надійшло понад 3 443,7 млн гривень. Як зазначила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, надходження зросли у порівнянні з відповідним періодом 2024 року майже на 487,5 млн грн, темп росту – 116,5 відсотків.
Керівниця обласної податкової подякувала сумлінним платникам за своєчасну сплату податків та звернула увагу, що податкова служба Дніпропетровщини і надалі підтримує відкриту комунікацію з бізнесом.
«Прозорий діалог, який відбувається на постійній основі з суб’єктами господарювання, спрямований на формування довгострокових партнерських відносин. Під час спілкування платники отримують важливу податкову інформацію, яка допомагає здійснювати господарську діяльність, уникаючи помилок і порушень. Наше спільне завдання – податки повинні платитися своєчасно і в повному обсязі. Для цього податкова служба створює рівні та справедливі умови», – констатувала Теодозія Чернецька.



Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Всего 717. Предыдущая cтраница | Страница 1 из 72 | Следующая cтраница
Мой gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте