Днепр » Gorodской дозор
Пн, 17 июня 2019
11:34

GORODСКОЙ ДОЗОР

АМУ: Громадам потрібно надати достатній ресурс, щоб якість освіти та гарантовані державою стандарти не залежали від спроможності місцевих бюджетів

15.06.2019 20:59

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.
Робоча група опрацьовувала норми щодо забезпечення освітнього процесу у закладі загальної середньої освіти. Завдяки участі АМУ вдалось:
- не допустити обмеження щодо окремих категорій педагогічних працівників;
- не звузити академічну свободу вчителя у виборі форм освітньої діяльності;
- гарантувати оплату праці вихователів груп подовженого дня за кошти освітньої субвенції, а не батьківські кошти;
- не допустити зменшення контролю за сімейної формою освіти та відповідною її якістю;
- не допустити зменшення граничної наповнюваності класів, що призвело б до збільшення мережі класів, що навчаються у другу зміну;
- розширити форми матеріальної допомоги учням;
- не допустити порушення прав на здобуття освіти дітьми у сільській місцевості у класах-комплектах.
Під час обговорення позиції органів місцевого самоврядування в частині забезпечення прав громад на здобуття загальної середньої освіти аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова зауважила: «Наше завдання ‒ забезпечити достатнім ресурсом громади, щоб якість освіти та гарантованих державою стандартів не залежала від спроможності місцевого бюджету. Окрім того, ми маємо максимально захистити права вихователів групи подовженого дня, як педагогічних працівників шкіл, на одержання заробітної плати з освітньої субвенції. Це гарантуватиме функціонування груп подовженого дня, що, в свою чергу, сприятиме безпечному перебуванню дітей молодшого шкільного віку у позаурочний час, коли батьки ще працюють».
Робоча група обговорила не всі питання. Розгляд частини з них перенесли, через різні дискусійні погляди на них. Це, зокрема, стосується індивідуальної освітньої траєкторії, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів та трудових відносин з педагогічними працівниками. Роботу над проєктом Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року) експерти продовжать наступного тижня.

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Олександр Слобожан: Використання сучасних технологій – це запорука ефективного управління ресурсами громад

13.06.2019 19:38

Про це виконавчий директор Асоціація міст України наголосив під час земельної конференції «Землі ОТГ: облік, управління, розпорядження», учасниками якої стали представники органів місцевого самоврядування, Мінрегіону, Держгеокадастру, фахівці та експерти у земельній та архітектурній сферах.
Організаторами заходу виступили АМУ, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства та Держгеокадастр. АМУ на конференції представляли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та аналітик з питань земельних відносин Тетяна Медвецька.
Олександр Слобожан, відкриваючи конференцію, відзначив: Все більше населених пунктів створюють об’єднані територіальні громади, зокрема, для того, щоб ефективніше використовувати можливості для розвитку. Земля – це потужний ресурс громад, для якісного управління яким потрібні: інвентаризація, моніторинг і облік на основі сучасних технологій. Саме інноваційні інформаційні технології допомагають ОТГ планувати розвиток своїх територій, залучати інвесторів, публікувати містобудівну документацію он-лайн і ставати більш відкритими та прозорими.
Виконавчий директор АМУ також додав, Асоціація міст України підтримує розвиток інновацій та ГІС-технологій для ефективного ресурсного розвитку територій громад та висловив впевненість, що Практична земельна конференція є дуже корисним заходом для представників громад.
Заступник Голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький у свій доповіді наголосив, що у 2019 році продовжується інвентаризація земель у 141 ОТГ і сучасні ІТ-технології дозволяють зробити цей процес більше ефективним.
Протягом конференції учасники розглянули практичні аспекти виконання робіт у сфері землеустрою та просторового планування й ефективного використання ГІС платформи. Також вони ознайомилися із готовими продуктами ГІС платформи, що дозволить зрозуміти реальні переваги використання такого інструменту управління територією на практиці.
Крім того, програмою заходу було передбачено розгляд таких питань, як:
- практичні та юридичні аспекти передачі земель колективної власності в розпорядження органів місцевого самоврядування,
- додаткові джерела фінансування програм розвитку ОТГ,
- сучасні тенденції просторового планування територій ОТГ,
- інвентаризація земель - основа ефективного управління земельними ресурсами громад. Соціальні та фінансові результати успішної інвентаризації,
- розроблення містобудівної документації на основі матеріалів інвентаризації: практичний досвід та переваги. Розроблення схеми планування ОТГ як необхідної умови розвитку громад,
- зміна меж населених пунктів: вплив якісної картографічної основи та містобудівної документації,
- геоінформаційні системи як інструмент для управління територіями ОТГ.

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Завдяки співпраці АМУ з Урядом малі міста отримають авто для перевезення осіб з інвалідністю

12.06.2019 20:13

Раніше на спеціальні автомобілі для перевезення осіб з інвалідністю могли розраховувати виключно міста районного значення та об’єднані територіальні громади (окрім ОТГ, які утворились з центром в місті обласного значення). Сьогодні Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у Держбюджеті для придбання спеціально обладнаних авто для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.
Відповідно до внесених змін тепер можливість отримати від Уряду спеціально обладнане авто для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями мають і міста з чисельністю населення до 50 тис. осіб. А все завдяки тісній і постійній співпраці Асоціації міст України з Урядом та Міністерством соціальної політики України щодо вирішення питань органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення.
Умовами забезпечення спеціально обладнаними автомобілями є:
- проживання не менше ніж 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів;
- функціонування служби з перевезення, або наявність рішення про утворення її в поточному році;
- наявність документів, що підтверджують затвердження видатків на поточний рік для фінансування служби з перевезення;
- меморандум щодо роботи служби з перевезення, укладений між виконавчими органами рад та громадськими об'єднаннями, ініціативними групами осіб з інвалідністю та батьками дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Всего 57. Предыдущая cтраница | Страница 1 из 19 | Следующая cтраница
Мой gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте