Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorod`ській дозор
Пт, 21 червня 2024
21:31

GOROD`СЬКІЙ ДОЗОР

АНД РВ


9 травня 2024, 16:16

Орган пробації інформує про День Європи в країнах Європейського Союзу

Психолог Амур-Нижньодніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Едуард Абашія інформує про наступне. Щороку 9 травня європейці святкують День Європи – пам’ятну дату, яка вшановує початок політичної та економічної інтеграції континенту, а також міцний мир, досягнутий в результаті колективних зусиль, що тривали десятиліттями.

Святкування бере свій початок у 1950 році, коли Роберт Шуман, тодішній міністр закордонних справ Франції, виступив з історичною декларацією, в якій запропонував Франції та Німеччині - двом країнам з довгою і кривавою історією - об'єднати свої вугільні та сталеливарні виробництва.

У такий спосіб Шуман мав намір прискорити модернізацію обох країн після економічної розрухи та людських жертв, спричинених Другою світовою війною, одночасно усунувши стимули, які могли б сприяти недобросовісній конкуренції.

Об’єднуючи такі важливі галузі, що так нерозривно пов’язані між собою, французький міністр переслідував вищу мету: зробити війну недоцільною і безперспективною.

«Створена таким чином солідарність у виробництві зробить очевидним, що будь-яка війна між Францією та Німеччиною стає не просто немислимою, але й матеріально неможливою», - сказав Шуман, зачитуючи свою декларацію в Салоні годинників на набережній Орсе в Парижі 9 травня 1950 року.

Шуман залишив двері відкритими для інших країн, щоб вони приєдналися до нього і створили справді об’єднану Європу - амбіцію, яку переслідували в міжвоєнний період, але яка зазнала краху під вагою національних інтересів. Пропозиція Шумана виявилася успішною: Канцлер Західної Німеччини Конрад Аденауер погодився майже миттєво.

Рік потому, 18 квітня 1951 року, представники Франції, Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу підписали Паризький договір і заснували Європейське об’єднання вугілля і сталі (ЄОВС) - новаторську організацію, засновану на принципі наднаціональності.

Відповідно до ЄОВС, національні держави погодилися на передачу своїх суверенних повноважень, які вони ревно оберігали, низці новостворених європейських інституцій: незалежній Верховній владі, Спільній асамблеї національних парламентарів, Спеціальній раді національних міністрів та Суду ЄС.

Близький помічник Шумана, Жан Моне, якого сьогодні вважають натхненником цієї історичної декларації, був призначений першим президентом Вищого органу.

Економічні вигоди ЄОВС, такі як безмитний ринок, що стимулював торгівлю вугіллям і сталлю, переконали держави-члени піти далі, ніж передбачалося в початковому проекті, і підпорядкувати наднаціональному мандату більше секторів і сфер політики.

ЄОВС поступово еволюціонувало, перетворившись спочатку на Європейське економічне співтовариство, а згодом - на Європейський Союз.

Початкові чотири інституції зрештою перетворилися на Європейську комісію, Європейський парламент, Раду ЄС та Європейський суд, які ми знаємо сьогодні.

Неухильна трансформація політичного проекту, подібної до якої людство ще не бачило, закріпила статус Декларації Шумана як справжнього генезису європейської інтеграції. «Європа не буде зроблена відразу або за єдиним планом. Вона буде побудована через конкретні досягнення, які спочатку створять фактичну солідарність", - сказав у своєму виступі французький державний діяч.

Зустрівшись у Мілані в 1985 році, глави держав і урядів вирішили офіційно назвати 9 травня Днем Європи на честь миру і єдності на континенті.

Ця дата стала одним з головних символів Європейського Союзу, разом з дванадцятизірковим прапором, гаслом «In varietate concordia» - «Об’єднані в різноманітності» - і гімном, заснованим на «Оді до радості» Людвіга ван Бетховена.

Договір 2004 року про заснування Конституції для Європи мав закріпити ці символи як офіційні емблеми блоку, але це положення було вилучено після того, як процес ратифікації провалився.

Цікаво, що лише дві країни - Люксембург, де Шуман народився у 1886 році, та Косово - держава, яка не є членом ЄС, але має давні прагнення до членства в ЄС - встановили День Європи як національне свято. У Румунії він збігається з Днем незалежності, в той час як Хорватія і Литва юридично визнали цей день, але не зробили його державним святом.

Решта країн-членів відзначають День Європи урочисто, піднімаючи прапори та організовуючи різноманітні заходи. У Брюсселі інституції ЄС проводять день відкритих дверей, а їхні працівники отримують вихідний - за винятком тих днів, коли засідає Європейський парламент.

День Європи - не єдине свято, яке відзначається 9 травня, а в умовах війни в Україні всі свята, що припадають на цю дату, набувають особливого значення. Окрім європейської інтеграції, 9 травня в інших частинах Європи святкують День перемоги над нацизмом, - зазначив психолог.

Останній раз редагувалося: 09.05.2024 16:22
Переглядів: 92
Усі записи автора | << | >>

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ській дозор | Обговорити тему на форумах | Газета оголошень

Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті