Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ИСТОРИЯ ГОРОДА

Точка на карті. Чумаки

За місцевим переказом чумаки, які займалися соляним промислом і ходили у Крим по сіль, заснували поселення у 1740—1741 роках. Чумаки ходили валками. У валці було не менше сотні возів. Проходячи якось цю місцевість, чумаки побачили, що по балках росли дикі груші й дуже високі трави. Тут можна відпочити, покупатися, напитися доброї водички. Якось поламалися у чумаків вози, і вони викопали тут декілька землянок, заночували і навіть зазимували на якийсь час. По дорозі чумаки роздавали людям сіль там, де весілля проходило, де бідні жили, а решту — продавали. У Дніпропетровській області нині нараховується чотири села з назвою Чумаки.

На перехрестях шляхів і доль

Чумаки — село в Томаківському районі, центр сільради. Розташоване у верхів’ї річки Комишувата Сура. Виникло в першій половині XVIII століття з козацького зимівника. 1808 року на хутір Чумаки переселено 205 жителів села Томаківки. Воно потужно розросталося. Дореволюційне село Чумаки було волосним центром, тут працювали млин, медичний пункт, існували церква, сім шкіл, з них чотири — церковнопарафіяльні. Нині — 1203 мешканці. Назва села походить від слова «чумак» — в Україні в XV—XIX століттях — візник: торговець, який перевозив на волах хліб, сіль, рибу та інші товари для продажу. Поряд з селом пролягав чумацький шлях, тож чумаки зупинялись тут на відпочинок, а дехто з них залишався в цій благодатній місцевості на постійне переживання. (За книгою М. Богомаза і В. Мороза «Топонімія Дніпропетровщини» (2006).

Продолжение статьи читайте здесь

История города:

Жовтнева площа,
1920-1940 гг.
Александр Ковальчук
» Темы о городе:
- Архитектура
- Символика города и области
- Город по кусочкам
- Заметки о городе
- История города
- Исторические карты
- История городского транспорта
- Знаменитые люди города
- Исторический календарь


copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте