Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

6 листопада 1855 —
Народився Яворницький Дмитро Іванович




Дмитро Іванович Яворницький



Будинок-музей Дмитра Яворницького



Пам'ятник Дмитру Яворницькому біля Історичного музею

25 жовтня 1855 року за старим стилем у селі Сонцівка (тепер у межах с. Борисівка Харківського району Харківської області) народився Дмитро Іванович Яворницький — вчений надзвичайно широкого діапазону: історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник.

Неперевершений дослідник історії запорізького козацтва, Д. І. Яворницький опублікував близько 50 наукових праць. Серед них такі фундаментальні праці, як тритомна «Історія запорізьких козаків» (перший тім вийшов у 1892 р., другий у 1894 р. і третій у 1897 р.), двотомний «Запорожжя в залишках старовини і переказах народу» (1888р.), «Нариси по історії запорізьких козаків і Новоросійського краю» (1889 р.), «Вільності запорізьких козаків», «Історико-топографічний нарис» (1890 р. ), «Іван Дмитрович Сирко, славний кошовий отаман війська запорізького низових козаків» (1894 р.), «Слідами запорожців» (1898 р.), двотомник «Джерела для історії запорізьких козаків» (1903 р.), «Запорожці в поезії Т. М. Шевченко» (1912 р.), «До Історії степовоїукраїни» (1929 р.).

Д. І. Яворницький читав лекції по російської історії у Варшавському (у 1895 – 1896 роках) і Московському (у 1896 – 1905) університетах

У 1901 році за працю «Історія Запорізьких козаків» тім 1 Дмитрові Івановичу Казанським університетом була присуджена учений ступінь магістра російської історії.
У 1902 році на базі колекцій Фабра і Поля в Катеринославі був заснований Обласний музей першим директором якого став Д. І. Яворницький. У грудні 1910 року в пригороді Катеринослава – у Мануйловке відкрився будинок «Просвіти». Д. І. Яворницький був центральною фігурою в діяльності «Просвіти».

Значна заслуга Д. І. Яворницького як археолога, що першим провів систематичні розкопки і вивчення археологічних пам'ятників Наддніпрянщин, зокрема, на дніпровських порогах

16 квітня 1929 року Д. І. Яворницький був обраний дійсним членом АН УРСР.
Нині його ім'ям названий Дніпропетровський Історичний музей.



Події за темою:


Посилання за темою:


Історичний календар:

,
1910
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті