Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

4 жовтня 1952 —
Відкрито перший в СРСР Палац культури студентів




Палац Студентів



Палац Студентів, парк Шевченка



Палац Студентів



Палац Студентів



палац Студентів



Палац Студентів. Парк Шевченка

Палац розташований на території парку культури і відпочинку ім. Шевченка. На передньому плані, перед входом до палацу було облаштовано басейн з фонтаном посередині, оформлений скульптурною групою фізкультурників і шестиметровою вазою. Парадний вхід був прикрашений шістьма колонами і оздоблений барельєфом В. І. Леніна і Й. В. Сталіна. Три монументальні скульптури, встановлені над колонами, уособлювали щасливу молодість у вигляді юнаків і дівчини з розкритою книжкою в руці.

Два яруси колон, орнаментована балюстрада, високий купол вестибюля, прикрашений витонченою ліпкою, створили добре продуманий ансамбль. Цьому сприяли також позолочені капітелі колон і з хорошим смаком зроблене пофарбування стін. Направо і наліво від вестибюля розташувались галереї зі склепінчастою ліпною стелею, між ними і вестибюлем – великі квадратні зали, призначені для різних виставок, а в кінці кожної галереї - лекційні зали, обладнані кафедрами і спеціальними кріслами. Стіни були прикрашені портретами російських діячів науки, культури і мистецтва.

Із залів вели виходи на широкі балкони, звідки відкривався чудовий вид на Дніпро, та двері до концертного залу, розрахованого на 600 місць. Добре освітлені парадні сходи вели на другий поверх, а з майданчику східців можна було потрапити на антресолі і в кімнати для занять гуртків. Привертав увагу невеликий комфортабельний кінотеатр, розрахований на 350 глядачів і обладнаний найновішою кіноапаратурою. В кінозал і фойє можна було зайти також з парку.

Фасад Палацу з боку парку був значно багатший в архітектурному відношенні, ніж головний. Над шістьма колонами встановили три скульптури, а за колонами – барельєфи Чернишевського, Бєлінського і Добролюбова. Звідси широкі східці каскадами збігали на алеї парку.

Усього до послуг студентів обладнали 80 кімнат і залів. На спорудження Палацу витратили 6,6 мільйона карбованців, а на обладнання 3,5 мільйона.

Сьогодні Палац — один з найстаріших і найкрасивіших будинків Дніпропетровська, з ранку до вечора тут вирує життя. Студентський палац, який має цілком солідний, статечний вік, живе бурхливим і яскравим життям молодих.



Посилання за темою:


Історичний календар:

Дніпро біля Потьомкінського саду взимку,
1840-1920 гг.
serega_82
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті