Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

27 лютого 1932 —
На базі 5 округів була утворена Дніпропетровська область
Середній герб Дніпропетровської областіПрапор Дніпропетровської області 2002 р.Герб Дніпропетровської області 2002 р.

27 лютого 1932 року на основі п’яти округів Катеринославської губернії була утворена Дніпропетровська область. У 1938-39 роках частина її території відійшла до новоутворених Запорізької, Миколаївської та Кіровоградської областей. З тих пір межі області не змінювались. Спочатку в обласному підпорядкуванні налічувалося 50 районів, внаслідок адміністративно-територіальних змін 1930-х років – вже 64, а після того, як частина території Дніпропетровщини в 1939 році перейшла до вищезгаданих областей, оформилися її сучасні адміністративно-територіальні кордони.

На початок 1940-х рр. у Дніпропетровській області налічувалося 7 міст обласного підпорядкування та 26 районів. На 1991 рік в області було вже 13 міст обласного підпорядкування та 20 районів. За останні десять років відновлено 2 райони — Петриківський та Юр’ївський, на черзі денній — створення Перещепинського району.

Нині територія області — 31,9 тис. км², що становить 5,3% території країни. Аміністративний центр області — місто Дніпропетровськ — розташоване на обох берегах Дніпра та його притоки Самари. Протяжність території області з півночі на південь — 210 км, із заходу на схід — 340 км.
Область поділяється на 22 адміністративні райони. Вона включає 20 міст, з яких 13 — обласного підпорядкування, 46 селищ міського типу, 1438 сільських населених пунктів.Події за темою:


Історичний календар:

пр. Гагаріна,
1964
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті