Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

30 липня 1910 —
У Катеринославі вперше відбувся політ на аероплані






Під час Південно-російської обласної промислової виставки відбувся «тиждень повітроплавання» з 17 по 26 липня за старим стилем. Політ на аероплані здійснив відомий авіатор Сергій Уточкін.

«Сегодня, 17 июля, екатеринославцам впервые предоставляется случай лицезреть самим победу человека над воздушной стихией — видеть воочию то, что до сих пор было лишь мечтой отдельных утопистов. Сегодня летает Уточкин», — повідомила місцева газета.

Імпровізований аеродром було влаштовано у дворі 2-го реального училища (просп. Пушкіна), де тепер знаходяться школа №2 і військовий госпіталь. О шостій годині вечора при величезному натовпі народу, який заполонив усі сусідні вулиці, почалося дійство. Аероплан знаходився на краю двору, поміж училищем і садом. Коли пропелер закрутився, публіка, що стояла поблизу, змушена була притримувати капелюхи. На жаль, перший політ виявився невдалим. Аероплан спочатку швидко покотився, красиво й плавно піднявся у повітря, пролетів кілька метрів і впав у сад. Апарат зачепився за верхівки дерев і завис на них, ліве крило його вдарилось об землю.

Кореспондент газети «Русское слово» телеграфував таке повідомлення:
Сегодня во время полета Уточкина во дворе реального училища «Фарман» при крутом повороте зацепился за дерево и упал. У «Фармана» поломаны пропеллер и нижняя рама и изогнулись колёса. Уточкин слегка ушиб руку.

Невдача пояснювалась занадто малою площею для розбігу аероплана, інші дві спроби були невдалі через несприятливу погоду і, перш за все, — сильний вітер. Після першого невдалого польоту місто підготувало новий грандіозний аеродром наприкінці вул. Польової (тепер пр. Кірова).

«Казалось, весь Екатеринослав и все окружающие его местечки, пригороды и деревни стянулись к месту полёта. Густыми толпами зрителей был усеян весь простор зеленеющей степи. В городе не осталось ни одного свободного извозчика, и каждый вагон трамвая был битком набит», — писали в ці дні місцеві хронікери.

«Загудел мотор и с шумом свистел пропеллер. Спокойно и неспеша С. Уточкин взобрался на свою машину и «дивная птица», управляемая человеком, котилась на колесах, отделялась от земли, повисла в воздухе, поднимается выше, выше…

Происходит нечто неописуемое и непередаваемое… Публика не может усидеть на местах, вскакивает и, охваченная порывами, бросает шляпы, и восторге кричит: «браво, браво… Уточкин, браво!», невольно порываясь за авиатором, не чуя под собой земли и готовая бросится вслед удаляющемуся аэроплану».

Грім оплесків зустрічав Уточкіна на землі після кожного польоту. Публіка у захваті оточила авіатора, вітала його і супроводжувала під час повернення з аеродрому до готелю гучними оплесками.



Події за темою:


Посилання за темою:


Історичний календар:

Розрізання рейкових смуг,
1840-1920 гг.
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті