Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 20 ноября 2024
19:32

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На руинах петриковской фабрики найден раритет

|«« «« »» »»|

Во время импровизированной этнографической экспедиции по Петриковке была обнаружена раритетная малевка, которая была создана 45 лет назад – к 100-летию Леси Украинки.

Об этом на своей странице в сети Фейсбук сообщает Игорь Лисный, пишет "Днепр вечерний".

«Досліджуючи руїни фабрики "Дружба" ми натрапили на стос зіжмяканого паперу під завалами з цегли. Діставши його та розгорнувши ми виявили вцілілі мальовки руки Соколенка та Пікуша, а також мальовку з ювілейною присвятою Лесі Українці. Ювілейний напис вказував на те, що мальовка була створена 1971 року. Враховуючи стан фабрики, нам дуже-дуже пощастило, що мальовка збереглася в такому стані.

Згодом, в гостях у Соколенка ми виявили, що він є великим прихильником Лесі, адже плакат з письменницею, оповитий петриківськими квітами, у нього знаходиться на почесному місціпоряд з ліжком.

Тут же в Соколенка, ми натрапили на фото, де була зазнімована експозиція фабрики Дружба 1970-х років, і в виставковому залі, на стенді були виставлені ці ж самі мальовки, що ми їх з під руїн дістали. В той момент було відчуття якогось дежавю».

Gorod.dp.ua на Facebook.


Чорний Ворон  (28.02.16 05:56): І куди ми прийшлли согодні? Ми-ж за Україну, а її ккультуру,національність звички безщадно знищуємо. Петриківка, - козацьке село,яке заіснував козак Петрика. Петриківська фабрика із Царичанским філіалом своїми виробами була відома майже на ввесь світ. Її вироби були відомі в США, Канаді та по всій Європі. Вироби фабрики " Дружба" дуже високо цінувались за кордоном, і це була гордість як Петриківки, так і в цілому нашої України.Мені дуже прикро, що знайшлися бездарні керівники, які загубили цю фабрику, а разом і культуру України. Ганьба таким керівникам і місце їм усім в московії, разом з януковичем. А фабрику пропоную построяти, хть-би в пам*ять нашим внукам про нашу культуру, де я впевнений що найдуться патріоти України, які взмозі будут постояти за збереження нашої культури. Слава Україні!!! Ответить | С цитатой | Обсуждение: 2
1  (28.02.16 03:18): Вот для патриотов как раз в самое время и показать свой патриотизм - восстановите фабрику, покажите что вы способны созидать и создавать, а не разрушать памятники истории советского периода!
Или патриотизма хватает только чтоб по развалинам скакать!? И кричать разного рода пахабные речевки и фасады зданий пачкать дебильными надписями, типа графити на политическую тематику!?
Ответить | С цитатой
отака новина  (27.02.16 13:16): мальовку знайшли у схроні, десь хтось приховав бо комуністи перешкоджали любити Лесю Українку хоча її вірші вивчали у радянських школах.. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 2
патриот  (27.02.16 13:05): Для ватников поясняю, чем больше ты разрушил, тем больше ты любишь Украину. Патриотизм-это разрушение страны! Слава Украине! Ответить | С цитатой
Метаморфозы  (27.02.16 11:15): Комуняки продвигали петряковку,свидомисты разрушают Ответить | С цитатой
Месный  (27.02.16 09:38): "Стос зіжмяканого", "мальовки", "зазнiмована" - лет пять назад я и представить не мог таких слов в днепропетровской области. А теперь на каждом шагу то гуцулы то галычани. Мрак. Ответить | С цитатой
Прохожий  (27.02.16 08:52): Даже то, чем гордились "патриоты" лежит в руинах. Незалежни хозяева. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
домов ОСМД и ЖСК обновлены в Днепре в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте