Днепр » Новости города и региона
чт, 17 октября 2019
01:49

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Омельченко підказав Гройсману вихід із ситуації з відключенням водоканалів та оборонних заводів

Омельченко підказав Гройсману вихід із ситуації з відключенням водоканалів та оборонних заводів

Держава має оперативно вирішити проблему з можливим відключенням електроенергії держпідприємствам, водоканалам та теплокомуненерго. Можливий варіант – зобов’язати Укрінтеренерго стати постачальником для проблемних підприємств.

Про це заявив директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Держава має знайти кошти в особі міністерств, відомств, місцевої влади, Кабміну, а ПОН, Укрінтеренерго, своєю чергою, за нерегульованим тарифом, не по завищеним цінам, а по звичайній ціні має продавати єлектроенергію цим соціально значущим об'єктам", - прокоментував Омельченко.

За словами експерта, це цілком можливо, оскільки Укрінтеренерго є державною компанією та має ліцензією на поставку електроенергії за нерегульованим тарифом – тобто може заключити нові договори як звичайний постачальник. У протилежному випадку відключення водоканалів, шахт, або теплокомуненерго може призвести "до непередбачуваних соціально-економічних наслідків".

Омельченко вказав, що зараз є близько 1300 підприємств з поганою платіжною дисципліною, лише 40% з них розрахувалися за два місяці з початку року.

"На жаль, по закону вони з 1 квітня мають бути відімкнуті від поставок електричної енергії. Тому уряд має терміново вже 27 березня на своєму засіданні вирішити питання щодо знайдення коштів і щодо зобов'язання того ж ПОН, постачальника останньої надії, об'явити тендер на продаж електричної енергії за звичайними цінами", — резюмував експерт.

Нагадаємо, термін постачання електроенергії від держпідприємства "Укрінтеренерго" ("постачальника останньої надії") добігає кінця 31 березня 2019 року для споживачів, які приєдналися до договору про постачання елекроенергії 1 січня 2019 року. В Україні таких, як повідомляє "Укрінтеренерго", налічується понад 1300 споживачів. Чимало з них мають проблеми з рахунками, від загальної кількості цих споживачів за електроенергію розрахувалися близько 40%. Найбільшими боржниками є промислові та державні підприємства, держшахти та теплокомуненерго.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярные*:
 по комментариям | просмотрам

* - за 7 дней | за 30 дней | Подробнее
Цитата:
Наше сотрудничество – это пример частно-государственного партнерства, обе стороны открыты и готовы действовать. У нас есть дорожная карта строительства аэропорта и есть понимание в его необходимости. И сегодня состоялась конструктивная встреча с Александром Ярославским и командой, на которой стало понятно, что все настроены идти только вперед
Александр Бондаренко.

Источник
Цифра:
12,5
млн евро для развития энергоэффективных технологий Днепра

Источник
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте