Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 19 травня 2025
11:15

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі показали картини легендарного Олега Голосія

|«« «« »» »»|

У галереї “Артсвіт” триває виставка творів Олега Голосія. Це одна зі знакових постатей українського образотворчого мистецтва кінця двадцятого сторіччя.

Життя художника обірвалось у 1993 році, коли йому було всього 27 років. По собі він залишив триста картин, більшість з яких потрапили у відомі світові колекції. Дещо з творів й архівних документів демонструють зараз і у рідному місті художника. Наша Ірина Каблоцька розповість.

Так сталося, що зараз майже ніхто не може знайти будинок Олега Голосія в Дніпрі.

Художники народ спритний. На торішній резиденції присвяченій Голосію, зробили таку дерев’яну табличку.

На неї напис: “У цьому будинку ніколи не жив великий український художник Олег Голосій“. Втім, можливо, він не один раз проходив повз.Здається, найкраща пам’ятка, яку можна розмістити на будь-якому будинку. І все буде правдою. Як і те що він був незвичайною людиною.

Олег Голосій прожив всього двадцять сім років. Після дніпропетровського художнього училища навчався у Києві, служив в армії, потім створив вільне об єднання молодих художників “Паризька комуна”. Писав картини з фанатизмом, ніби боявся не встигнути. Створив рекордну кількість – 300 полотен!

Більшість з них зараз у Національному художньому музеї в Києві, у приватних колекціях та закордоном. Проєкт “Маєток Олега Голосія” вбирає не так багато творів, але цікавими є архівні документи. Їх зараз можна бачити в “Артсвіті“.

Картина “Напередодні” присвячена декабристам.Створена у 1984 році й зберігається зараз у театрально-художньому коледжі. Ще один рідкісний твір – ці дивовижні слони. Вони – герої казок поета Голосія й числених живописних розповідей художника.

На відміну від бурхливого відкриття виставки, зараз вона майже безлюдна. Але заходять сюди ті, хто все ж прагне зрозуміти, що так хвилювало художника.

Виставка “Голосій в Артсвіті” триватиме до 7 березня. Вхід до мистецтва вільний.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


Клавдия Страфобия  (21.02.20 12:21): А мне нравиться очень круто, особенно фото с домом №40 передает колорит тех лет. Супер. Відповісти | З цитатою
Инженер  (21.02.20 10:34): "В Днепре возобновили работу бесплатные курсы украинского языка" - новость в предыдущей статье улыбнула. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті