Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 29 травня 2025
04:48

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі провели моніторинг муніципальної програми для боротьби з амброзією

У Дніпрі провели моніторинг муніципальної програми для боротьби з амброзією

У Дніпрі розроблено муніципальну програму для боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами. Вона включає декілька етапів: знищення причин алергії та лікування пацієнтів.

«Скошувати амброзію – неправильно, рослину потрібно видаляти з коренем, бо її зерна можуть зберігатись у ґрунті до декількох десятків років. Для винищення амброзії хочемо використовувати пестициди. Китай має позитивний досвід у цьому. Ми взяли у нього декілька зразків і зараз вони проходять клінічні випробування. Коли ми отримаємо сертифікат якості, це буде означати, що пестициди безпечні і їх можна використовувати в межах населеного пункту», – каже заслужена лікарка України, головна алергологиня міста та області, депутатка Дніпровської міської ради Євгенія Дитятковська.

Окрім цього, в місті планується встановлення пилкових пасток у кожному районі. Вони дозволять зменшити розповсюдження алергену. На програму боротьби з карантинними рослинами з бюджету міста виділено 12 млн гривень, 10 з яких підуть на механічне видалення рослини, закупівлю пестицидів та пасток для пилку, а 2 – на дослідження, лікування та профілактичні методи.

«Тим, хто вже має алергію на пилок, коштом міського бюджету допомагатимуть з нею боротись – це проведення відповідних тестів, діагностування та застосування специфічної імунотерапії. Безоплатно це буде для окремих груп дітей, бійців і ветеранів АТО/ООС. Наразі специфічну терапію отримує 221 людина, діагностичні тести застосовуються до 3217 осіб. На обліку в алергологічному центрі перебувають майже 2,5 тис. дорослих», – додає Євгенія Дитятковська.

«До вирішення проблеми карантинних рослин, і зокрема амброзії, місто підійшло комплексно. Програма дозволяє повністю позбутись алергену та допомагає тим, хто страждає від алергії. Для найкращого результату необхідно, аби такі ж дії проводились по всій області», – зазначила голова комітету з питань екології, захисту довкілля та сталого розвитку громадської ради при Дніпровській міській раді Маріанна Мірошніченко.

«Ми у Дніпрі маємо вперше за всю історію України комплексну програму. Наше місто навіть в умовах карантинних обмежень та урізання бюджетів змогло виділити кошти на боротьбу з амброзією. В інших містах України цій проблемі не приділяють достатньої уваги. Але ж її треба вирішувати масштабно!», – сказав голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Кат  (21.06.20 07:12): Конечно, поручили нас: сам себя не убережешь - никто тебя не убережет.
Хрень, ребята, не помогает ни фига все то, что 12 млн.
Просто аллергикам врядли выжить в таком, да еще и со слабым иммунитетом
Відповісти | З цитатою
Белка  (16.06.20 18:06): Где растет амброзия? Там, где не посадили ничего нормального. Там, где зазворотили землю и так бросили. Много ли вы видели ее на клумбах и газонах (если это правильные газоны)? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
alexx77747  (16.06.20 17:31): Пыльцевые ловушки? А что это такое? Такие большие сачки для бабочек? Відповісти | З цитатою
.  (16.06.20 16:13): амброзию нужно косить, а не мониторинги устраивать Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
років будинку Дніпровського цирку

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті