Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 21 лютого 2025
12:54

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині археологи досліджують поселення доби пізньої бронзи

На Дніпропетровщині археологи досліджують поселення доби пізньої бронзи

Поблизу села Лозуватка, що на Дніпропетровщині, розпочала роботу археологічна експедиція. Фахівці Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького шукають уламки керамічного посуду, кістки тварин та залишки осель, які можуть розповісти про життя людей доби пізньої бронзи.

Науковець Дар'я Романчук зазначає: понад три тисячоліття тому тут вже мешкали люди.

«Бачимо залишки байрачного лісу, дикі груші байрачні. Річка була більш повноводна, тому, зрозуміло, люди тут селилися. І тут, де ми зараз знаходимося, було поселення доби пізньої бронзи. Датується воно десь XIV-ХІІ сторіччям до нашої ери. Нам необхідно з’ясувати стан пам’ятки, її межі, з можливістю її подальшого або зведення на державний облік та охорону, або повного дослідження», – каже вона.
Помешкання пізньої доби бронзи облаштовували у низині річки Лозуватка, розповідає Дар’я Романчук. Пам’ятку у 2017-му знайшли місцеві, розкопуючи саморобний кар’єр з піском та глиною.

«В обривах цього саморобного кар’єру були елементи кераміки доби пізньої бронзи, кістки тварин. І коли ми приїхали у 2018-му році, то зачистили обрив кар’єру, і стало видно, що тут був котлован якогось заглибленого житла – землянки або напівземлянки», – зауважила фахівчиня.

Археологиня Анна Юрченко показує знахідки, які відкопали за тиждень.

«Вінця з типовим орнаментом, крем’яні вироби. Загострені крайки, котрі говорять, що це річ, до котрої доторкнулася людина і зробила те, що треба. Обточені камінці могли використовуватись як розтиральники. Якщо їм було що розтирати, у них було землеробство, відповідно, зерно. Це все теж типово для цього часу», – зазначила дослідниця.
Від землі та пилу знахідки очищують зубними щітками. Кераміку миють, кістки тварин зачищають, висушують, а вже потім вже відправляють до фондів музеїв.

Експедицію завершать у вересні. Усі знахідки передадуть до Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


Вежливая муха  (23.08.20 11:45): Моют золтишко втихаря,- а нам про глину и бронзовый век впаривают.. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
печенег  (23.08.20 08:35): На Днепропетровщине пять сёл с названием Лозоватка. О каком именно селе идёт речь? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. вартість проїзду в електротранспорті та метрополітені з січня 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті