Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
04:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Команда з дніпровського відбору стала переможцем міжнародного конкурсу від NASA

Команда з дніпровського відбору стала переможцем міжнародного конкурсу від NASA

Журі найбільшого міжнародного космічного хакатону NASA Space Apps Challenge 2020 обрало 7 переможців серед 2303 проєктів-учасників. У номінації «Найкраще використання технологій» перемогу здобув проєкт універсального космічного конектора, який розробила українська команда FireWay.

FireWay – команда 6 молодих інженерів, фізиків, астрономів та ентузіастів космосу з України. Вони презентували проєкт універсального космічного коннектора, який потенційно може використовуватись для дозаправки супутників паливом на орбіті. Таким чином, пристрій дозволяє збільшити термін експлуатації космічних апаратів та зробити їхні запуски економічно вигідними. У жовтні 2020 року FireWay стала переможцем локального відбору у Дніпрі, обійшовши 17 команд-учасників.

До складу міжнародного журі хакатону NASA Space Apps Challenge увійшли експерти NASA, ESA (Європейська космічна агенція), JAXA (Агентство аерокосмічних досліджень Японії) та інших партнерських агенцій. Вони обрали переможців у 6 номінаціях:

- Best Use of Data («Найкраще використання даних»)
- Best Use of Technology («Найкраще використання технологій»)
- Galactic Impact («Галактичний влив»)
- Most Inspirational («Найбільш надихаючий»)
- Best Mission Concept («Найкраща концепція місії»)
- Best Use of Science («Найкраще застосування науки»)

Проєкт FireWay став кращим у номінації «Best Use of Technology» – рішення, яке демонструє найбільш інноваційне використання технологій.

FireWay уже створили прототип свого пристрою для з’єднання космічних апаратів у космосі. Він дозволить забезпечити передачу енергії та елементів палива між апаратами, зокрема супутниками. Серед 23 завдань, які запропонували експерти NASA для вирішення протягом хакатону, команда обрала те, яке об’єднувало космос та інженерію.

«Оскільки у нашій команді є інженери, науковиця та програміст, ми вирішили пошукати тематику, яка дозволить всім проявити себе максимально ефективно і тому обрали категорію Let’s connect», – поділилась учасниця команди Олена Компанієць – молодша наукова співробітниця Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

В Україні NASA Space Apps Challenge проводиться з 2016 року. NASA Space Apps Challenge – це 48-годинне змагання для інженерів, програмістів, дизайнерів та ентузіастів космічних технологій. Під час хакатону учасники з усього світу працюють над створенням проєктів, що використовують космічні дані. З 2017 року локальним організатором хакатону в Дніпрі виступає ГО «Асоціація Ноосфера», заснована філантропом та підприємцем Максом Поляковим.

Українські команди вже досягали успіхів у хакатонах минулих років. Команда Spacer з Дніпра увійшла в ТОП-10 команд хакатону у 2017 році в номінації People’s Choice («Вибір аудиторії»). Роком раніше – у 2016 – команда Mars Hopper з Києва стала переможцем у тій самій категорії з прототипом безпілотного автоматизованого літака для дослідження Марса. До речі, головний інженер команди Mars Hopper Олександр Буткалюк був ментором на локальному хакатоні Space Apps Dnipro 2020 та консультував учасників FireWay.

За 4 роки проведення локального відбору NASA Space Apps Challenge у Дніпрі Noosphere вдалося об’єднати більше 400 фанатів космосу з усієї України.

«Вже понад 5 років ми в Noosphere плідно працюємо над створенням в Україні екосистеми, сприятливої для розвитку інженерії і космічних технологій. Кожен успіх на міжнародній арені ентузіастів, що долучились до наших ініціатив, додає нам впевненості, що наша праця – важлива», – зазначив ініціатор NASA Space Apps Challenge Dnipro та засновник ГО «Асоціація Ноосфера» Макс Поляков.



Gorod.dp.ua на Facebook.


Пас  (29.01.21 10:07): Добрый день, уважаемые участники проекта. Тут возникает сразу ряд вопросов:
1) По какой причине данный коннектор называется универсальным (глядя на схему, создается впечатление, что он подходит только для аппарата, у которого на другом конце есть специальный порт).
2) Далее, дозаправка аппарата в космосе… По-моему, рациональнее использовать буксир (легче стыковка и не нужно ничего перекачивать). К тому же, аппарат-дозаправщик достаточно ограничен, ему необходимо топливо для передачи и сведению себя с орбиты (в то время как буксир может забрать с орбиты еще и ненужный мусор).
3) И наконец, если аппарат без топлива имеет еще и техническую неполадку, то вся операция пройдет впустую. В то время как простой буксир сможет работать и с аппаратами, у которых есть проблемы с двигателями (либо они вообще отсутствуют).
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
довгожителя проживає на Дніпропетровщині. 47 жінок та 7 чоловіків, які відзначили своє 100-річчя.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті