Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 17 травня 2024
15:10

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині планують створити майже 130 академічних ліцеїв

На Дніпропетровщині планують створити майже 130 академічних ліцеїв

Замість «усередненої» освіти – профільна. Найближчі 3 роки українські школи переформатують. Їх поділять на початкові, гімназійні та ліцеї. До ліцеїв діти вступатимуть після 9 класу. Там продовжать навчання, обравши спеціалізацію. Або вже опановуватимуть професію. Загалом планують створити в області майже 130 закладів.

Про це сповістив на пресконференції у Дніпропетровській ОДА директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

«Такі зміни чекають на українську школу за Законом про повну загальну середню освіту. Трансформація необхідна, аби нарешті покінчити із навчанням за принципом «по верхах хапайко». У 10-12 класах діти зможуть більш поглиблено вивчати дисципліни за обраним профілем. Академічні та наукові ліцеї мають забезпечити підвезення учнів шкільними автобусами. А ще – передбачити пансіон для мешканців віддалених населених пунктів», – розповів директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

У новому форматі школи мають запрацювати 1 вересня 2024 року. У початкових навчатимуться з 1 до 4 класу. У базових – з 5-го до 9-го. Далі – діти обиратимуть, до якого саме ліцею вступати. Якщо буде бажання якнайшвидше отримати професію, йтимуть до фахових закладів. До вступу у виш готуватимуть академічні або наукові ліцеї.

«Вже відомо, що ліцеї зможуть утворити 6 міст регіону: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Кам’янське, Нікополь, Новомосковськ. На решті територій діятимуть обласні заклади. За попередніми розрахунками, загалом у регіоні створимо майже 130 академічних ліцеїв. Які з них зможуть набути статус наукового, вирішуватимуть експерти», – сказав Олексій Полторацький.

Академічні та наукові ліцеї поділять за профілями: соціально-гуманітарний, природничо-математичний, технологічний.

«Нарешті учні старших класів зможуть кинути всі сили на опанування профільних предметів. А отже, краще підготуватися до майбутнього навчання у виші. Чудово, якщо будуть і умови для проживання дітей із інших населених пунктів. Це зробить якісну освіту максимально доступною», – поділилася директорка Слобожанської школи №2 Валентина Полупанова.

Нині на Дніпропетровщині – 841 загальноосвітня середня школа. Там навчаються майже 339 тис учнів.




Gorod.dp.ua на Facebook.


вы сами за это голосовали  (30.01.21 18:35): вы сами за это голосовали Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
Иван  (30.01.21 13:53): "Замечательно, если будут и условия для проживания детей из других населенных пунктов."
Мол, а если не будет условий, то это ваши проблемы.
Відповісти | З цитатою
?  (30.01.21 13:35): "Наконец-то учащиеся старших классов смогут кинуть...". Поражает изысканная речь директора департамента образования. Відповісти | З цитатою
.  (29.01.21 20:18): Фраза "Трансформация необходима, чтобы наконец покончить с обучением по принципу «обо всем понемногу»" очень длинная.
Правильнее так: "Трансформация необходима, чтобы наконец покончить с обучением».
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Т.Ник  (29.01.21 19:32): После 9 класса человек уже может понять свое предназначение? И даже после окончания школы тоже не всегда может. И именно поэтому так много людей после окончания ВУЗа идёт работать совсем в другом направлении. Відповісти | З цитатою
Ася  (29.01.21 18:15): А мне понравилось предложение про пансионы . Очень любопытно. Явно это будет не бесплатно. Уже не знают чем народ отвлечь от проблем насущных?! Відповісти | З цитатою
Полина  (29.01.21 18:07): Сначала надо бы восстановить средние образовательные учреждения. Сейчас в них просто физически не поместятся школьники, которых хотят выгнать после 9 класса.
Хотя идея в целом отличная. С высшим образованием достаточно 10-15% населения, со средним колледжовским 15-20%, с ПТУ-шным 25-30%. Просто выпускники ПТУ должны хорошо знать своё дело, для получения диплома должны учиться,а не приходить туда , мягко говоря, развлекаться. Остальным быть только разнорабочими и т.п., но и эта работа тоже нужна, не менее, даже более полезна чем депутаты, например.
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
довгожителя проживає на Дніпропетровщині. 47 жінок та 7 чоловіків, які відзначили своє 100-річчя.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті