Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 29 червня 2025
18:18

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Борис Філатов: «Держава має віддати всі непритаманні їй функції місцевому самоврядуванню»

Борис Філатов: «Держава має віддати всі непритаманні їй функції місцевому самоврядуванню»

Майже від самого початку реформи децентралізації – протягом останніх шести років, мер Дніпра Борис Філатов постійно наголошував на необхідності ухвалення Муніципального кодексу. Адже лише впровадження інституціональних змін перетворить децентралізацію з симулякру на реальну реформу.

Як відомо, минулого тижня, під час Ради розвитку громад та територій президент України дав розпорядження про розробку Муніципального кодексу. Очільник Дніпра також привітав розпочатий діалог та наголосив: якщо центральна влада буде зацікавлена, він та інші мери міст готові передати свої напрацювання щодо створення Муніципального кодексу.

«Усе, що робиться на благо держави, місцевого самоврядування, на благо людей – ми готові віддати. Нехай імплементується, жодних проблем. Потрібно визначити чіткі та зрозумілі правила гри. Ми повинні мати можливості планування – зокрема, довгострокового», - сказав Борис Філатов.

За його словами, місцевому самоврядуванню потрібно мати чіткі фінансові компенсатори та широкі повноваження. Насамперед – це створення муніципальної поліції безпеки, як це є у 18 країнах Євросоюзу, впровадження інституту мирових суддів, яким довірятимуть люди, а також передача місцевому самоврядуванню системи геокадастру. У переліку також адміністрування місцевих податків, можливість здійснювати екологічний контроль.

«Держава має віддати всі непритаманні їй функції місцевому самоврядуванню. Натомість опікуватися держбезпекою, зовнішньою політикою, армією, економікою. Благоустрій людей на місцях, створення міської інфраструктури та ще низка речей – справа місцевого самоврядування. Так робиться у всьому світі», - переконаний Борис Філатов.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Санек  (02.03.21 14:27): А на что вы рассчитывали филатов кроме разрухи ничего не умеет а если это приносит бабло то ему больше ничего не надо. Жители Днепра украинцы его не интересуют. Відповісти | З цитатою
Днепр_2  (02.03.21 14:00): Местное самоуправление нисколько не защищает от коррупции. Відповісти | З цитатою
Карабас Барабас  (02.03.21 12:17): Власти мало или кормушек где воровать недостаточно? Відповісти | З цитатою
Громадянин  (02.03.21 11:22): Все по справі! Відповісти | З цитатою
Да уж  (01.03.21 23:09): Лицо пропойцы. И пальцы как барабанные палочки. Медики поймут. Відповісти | З цитатою
Гость  (01.03.21 23:05): Вот сволота обезжиренная! Денег мало! Відповісти | З цитатою
Критикан  (01.03.21 18:25): Интересно, какие ещё нужны полномочия городской власти, чтобы довести до ума уличное освещение в тупике Семафорной, которое день горит, ден не горит. Відповісти | З цитатою
Вася  (01.03.21 17:06): Забыл только упомянуть, что люди живут только в ЖК Амстердам и близлежащих постройках, для них он и старается. Остальная часть города населена рабочим скотом. Відповісти | З цитатою
Житель Победы  (01.03.21 15:58): Все как всегда . Говорит одно ,а думает и делает совсем другое. За громкими лозунгами всегда скрытый смысл. Відповісти | З цитатою
???  (01.03.21 15:52): Неужели у дяди Бори мало функций, что он ещё просит? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі депутатку облради Маріанну Мірошниченко, яку звинувачують у фіктивній службі в ЗСУ, взяли під арешт (12)

•  У Дніпрі на проспекті Мазепи автівка насмерть збила чоловіка та поїхала геть (7)

•  У Дніпрі шукають підрядника для завершення будівництва підземного укриття у гімназії № 118 (6)

•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (6)

•  У Дніпрі авто влетіло на територію садочка і знесло огорожу (5)

•  У Дніпрі рятують хлопчика, який впав на олівець (5)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (5)

•  Підозри отримали 5 бігунків, які «торгували впливом» у сервісних центрах Дніпропетровщини (4)

•  У Дніпрі яскраво відзначать 128-у річницю міського трамвая (3)

•  У Дніпрі за 1,2 млн грн продають руїни під виглядом торгівельного комплексу (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
нових сучасних трисекційних трамваїв закупить Дніпро

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті