Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 22 травня 2024
08:33

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відключають будинки від центрального опалення: мешканці не можуть перейти на автономку

У Дніпрі відключають будинки від центрального опалення: мешканці не можуть перейти на автономку

1056 багатоквартирних будинків Дніпра планово відключатимуть від системи центрального опалення. Їхні мешканці мають перейти на автономні системи. Такий перехід триватиме 1-2 роки. Однак мешканці 128 будинку на проспекті Богдана Хмельницького вирішили перейти на індивідуальне опалення заздалегідь.

Любов Дмитренко вже більше тридцяти років живе у цьому будинку. Каже: платити за опалення доводилося забагато.

“У мене не було тепло, хоча батареї замінені, стояки, вікна пластикові. У мене от є квитанція: більше 5500 гривень. Чи це нормально — пенсіонеру із пенсією у 1800 гривень сплатити це опалення?”, - розповідає жінка.

Паперова тяганина

За словами мешканців, із дванадцяти квартир на централізованому опаленні лишалися тільки п’ять. За планом міськради протягом одного-двох років цей будинок мають перевести на автономне газове опалення. Тож мешканці вирішили зробити це раніше.

Ірина Топал каже: звернулися до “Дніпрогазу”, де їм видали перелік необхідних документів. Серед них, зокрема, і довіреність від балансоутримувача будинку щодо уповноваження представляти його інтереси та акт розмежування експлуатаційної відповідальності сторін.

“Ми подали заяву балансоутримувачу, як це вимагається за формою, у нас прийняли ці заяви 28 серпня. Вже другий місяць як ми не можемо отримати довіреність та акт. Без цих двох документів “Дніпрогаз” не бере пакет, щоб створити проєкт і технічні умови”, - говорить Ірина Топал.
Наразі будинок вже відключено від централізованого опалення. Балансоутримувачем будівлі є комунальне підприємство “Жилсервіс-5”. Заступник директора підприємства Дмитро Пономарьов розповідає: тиждень тому “Дніпрогаз” надав новий зразок оформлення довіреності.

“Зараз юридична служба вивчає цей лист та готує відповідь, але попередня довіреність була досить простою. Зараз, якщо прийняти позицію “Дніпрогазу”, потрібен збір співвласників багатоквартирного будинку. Питання, хто його повинен ініціювати та проводити. Ми будемо намагатися якомога швидше визначитися і домовитися з “Дніпрогазом”, і максимально спростити оформлення цих документів”, - пояснює заступник директора КП “Жилсервіс-5”.
За словами Дмитра Пономарьова, “Жилсервіс-5” видав близько 50 довіреностей старого зразка. Наразі ніхто з тих, хто їх отримав, ще не встиг встановити автономне газове опалення.

Крім того, за стан та експлуатацію газової труби до перекриваючого пристрою відповідає “Дніпрогаз”, а після пристрою і до вводу в квартиру відповідають балансоутримувачі або управляючі компанії. Стосовно будинку по проспекту Богдана Хмельницького, 128 — він знаходиться в управлінні “Екології Д”, тому акт розмежування експлуатаційної відповідальності сторін - єдиний між “Екологією Д” та АТ “Дніпрогаз”.

Дмитро Пономарьов каже, комунальні підприємства та управляючі компанії кілька разів зустрічалися із “Дніпрогазом”. Пропонувалося, щоб усі ці документи передалися до центру обслуговування клієнтів на Паторжинського, 22. Щоб мешканці не бігали між комунальними підприємствами та управляючими компаніями, а могли звернутися до центру обслуговування клієнтів “Дніпрогаз” та на місці отримати ці документи.

Коментар управляючої компанії

Управляючою компанією будинку є “Екологія-Д”. Її головний інженер Олег Морозюк вважає вимоги щодо видачі таких документів суперечливими. За його словами, представники управляючих компаній та “Дніпрогазу” зустрічалися вже кілька разів і наразі шукають компроміси.

"Акт балансового розмежування є у “Дніпрогаза”, я не розумію, навіщо вони вимагають від мешканців. У мене є договір на обслуговування між “Дніпрогазом” та “Екологією-Д”, і у них такий само оригінал, як і у мене лежить. На будинок, але немає на квартиру. Коли ухвалюється договір, обов’язково укладаються такі акти. Найбільше питань по довіреності. Навіщо я буду видавати довіреність людині, яка буде ставити у себе в квартирі автономне опалення? Раніше, коли люди встановлювали собі автономне опалення, у нас ніхто не питав ні довіреність, ні акти балансового розмежування”, - говорить головний інженер ТОВ “Екологія-Д” Олег Морозюк.
"Дніпрогаз" поки не дав коментар журналістам.

Адвокат: довіреність, яку вимагає "Дніпрогаз", не потрібна

Адвокат Вячеслав Шестіріков зазначає: довіреність, яку вимагає “Дніпрогаз”, нормативними актами не передбачена.

“Усі мережі внутрішньобудинкові є спільною власністю мешканців, і вони здійснюють це право власності за своїм іменем. Їм не потрібна жодна довіреність, бо довіреність, за цивільним законодавством, це документ для представництва інтересів від імені власника третіми особами”, - пояснює адвокат.

Акт розмежування експлуатаційної відповідальності сторін, за словами Вячеслава Шестірікова, не може видаватися мешканцям і не вимагається від них для підключення до автономного опалення. Він радить мешканцям вимагати від “Дніпрогазу” узгодження технічних умов без надання вже згаданих документів, а у разі відмови звертатися до суду.

Чому будинки відключають від централізованого опалення та чи є компенсація заа встановлення автономного

Помічниця директора КП “Теплоенерго” Анастасія Сухіна розповідає: згідно з рішенням міської ради від 23 червня, 1056 будинків Дніпра планують відключити від централізованого опалення до 2023 року.

“Основні фактори відключення від централізованого опалення — внутрішньобудинкові котельні. Їхній строк експлуатації вже критичний, експлуатувати далі їх вже неможливо. Також за будівельними стандартами котельні мають виноситися за межі будинків, це потребує капіталовкладень. Другий фактор — малоповерхові будинки, у яких небагато людей на централізованому опаленні, і у людей тариф за централізоване опалення дуже великий”, - говорить Анастасія Сухіна.
За словами помічниці директора КП “Теплоенерго”, при департаменті житлового господарства діє консультаційний центр, де можна дізнатися інформацію щодо компенсації на встановлення індивідуального опалення.
Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


Воин Бога  (10.10.21 23:10): Одни будут топить, а другие ходить одетыми, в итоге те кто топит, будет топить и тех кто не топит, теряя КПД, скажем соседи снизу, сверху и по бокам не топят, а ты топишь, даже хорошая изоляция стен и пола не поможет в потере КПД, в итоге ты будешь платить и за то, что их подогреваешь. Это тупо ересь. А так и будет. Пенсы не поставят автономку, подъезды станут ледяными, плесень и грибок проникнет в вентиляцию даже там где топят. И вот вам эпидемия аллергий и астмы. Народ сейчас слабее того, что даже лет 10-20 был, пару раз вдохнет плесень и грибок и адью, в больничку. А так и будет. 30% установят Автономку, средний класс. 70% будут кто как, кто обогревателем, кто ходить в тёплой одежде, а некоторые реально буржуйки установят и спалят дом себе и другим. Да и это начнётся с 2023 массово. Одна надежда, на потепление климата и на тёплые зимы. Иначе либо народ восстанет, либо погибнет. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Днепр_2  (10.10.21 14:52): Акт разграничения эксплуатационной ответственности сторон составляется между газовиками и обслуживающей дом организацией.
Собственники квартир тут не при чем.
Собрание может инициировать любой собственник помещения в доме, главное, вовремя оповестить всех собственников в доме и правильно составить протокол собрания.
Да, жильцы это вообще категория, которая не имеет никаких прав. Права имеют собственники помещений в многоквартирном доме, т.е. те, на кого выписано свидетельство о собственности.
Відповісти | З цитатою
прохожий  (09.10.21 02:33): Буржуйка, товарищи, только буржуйка! Газ могут перекрыть, а свет отключить. Не даром два года пилили деревья, но оставшегося на зиму хватит... Відповісти | З цитатою
Андрон  (08.10.21 12:48): А что, комиссия при горисполкоме по компенсации уже создана? В которую по инструкции нужно обращаться? Потому как ещё с месяц назад в мэрии бодро сообщали, что её ещё нет. А вся эта музыка стоит не меньше $1000. Многие смогут себе позволить? Відповісти | З цитатою
Здобулы нищету  (07.10.21 16:40): Покращэння вжэ сьогоднi! Да что вы так переживаете свет тоже подорожает минимум до 4 гривен за килотватт и будет вам счасть, а так как газ нормально вам квартиру ни что не отопит, все это лабуда чтобы навесить на вас долги по отоплению на ваши головы. Відповісти | З цитатою
горожанин  (05.10.21 21:23): Купить 3 тепловентилятора по 1квт.ч по 500гр.и некаких проблем.А с этим долбаным газом и справками и монтажем отопления которое обойдется не менее 30 000гр.один гемор. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
Горожанин  (05.10.21 21:10): Законы Украины ещё действуют и закрывают котельные местная власть !!! Все ваши счета-расходыи в суд!!! Відповісти | З цитатою
Катя Плесень  (05.10.21 13:51): как говорил один товарищ, может к ним на танке подъехать, в Днепрогас, и тихо так в щелочку,- скока, скока?... Відповісти | З цитатою
пешеход  (05.10.21 13:28): А кто-то сомневался что именно так и будет?? Відповісти | З цитатою
3454543  (05.10.21 13:03): покращення шагает по стране Відповісти | З цитатою
1 2
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
стихійних сміттєзвалищ ліквідували у Дніпрі за 2022 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті