Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 26 травня 2024
07:04

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Pfizer, CoronaVac чи AstraZeneca: яку вакцину обрати

Pfizer, CoronaVac чи AstraZeneca: яку вакцину обрати

На Дніпропетровщині у центрах та пунктах щеплення нині доступні три види вакцин. Це AstraZeneca, CoronaVac та Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

В області зростає кількість нових випадків коронавірусу. Вже на практиці бачимо: переважна більшість людей з ускладненнями від COVID-19 – невакциновані. Вберегтися від госпіталізації допоможе щеплення. Маємо достатню кількість вакцин. Препарат для себе люди обирають самі.

За її словами, щепитися можна трьома вакцинами:

AstraZeneca (Vaxzevria, CoviShield та SKBio)

AstraZeneca – це векторна вакцина. Її розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Препарат, вироблений в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield. Він схвалений Всесвітньою організацією охорони здоров’я та, зокрема, ЄС, Канадою, Індією.

Діюча речовина – модифікований аденовірус, або вектор. Він містить специфічний білок коронавірусу. Вектор переносить спеціальну «інструкцію» для створення білків коронавірусу в клітинах. Коли вакцина потрапляє в організм людини, то клітини починають виробляти шип-білок коронавірусу. Імунна система розрізняє антигени й у відповідь виробляє антитіла та Т-клітини. Так вакцина формує імунітет.

Технологія векторних вакцин добре вивчена і повністю безпечна. Наприклад, за таким принципом працює вакцина проти лихоманки Ебола.

Для повної імунізації потрібно дві дози вакцини, які вводяться з інтервалом 4-12 тижнів. Після введення можуть виникнути типові реакції, які є нормальними і минають за кілька днів. Це почервоніння, біль і набряк у місці ін'єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м'язах чи суглобах, збільшені лімфатичні вузли, нудота, втома і безсоння.

Найновіші дослідження свідчать, що дві дози AstraZeneca захищають від зараження коронавірусом на 80%. Також препарат удвічі зменшує імовірність інфікувати невакцинованих людей. AstraZeneca захищає від важкого перебігу хвороби і госпіталізації на 92% для штаму «Дельта» і на 86% для штаму «Альфа».

CoronaVac/Sinovac Biotech

CoronaVac – це інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech. «Інактивована» означає, що вона містить у своєму складі неактивний, «вбитий» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Вакцина CoronaVac схвалена ВООЗ і використовується у 40 країнах світу. Серед них Китай, Туреччина, Аргентина, Бразилія, Мексика, Грузія.

Технології вироблення інактивованих вакцин уже майже 70 років. Вона добре вивчена і довела свою безпечність. Першу вакцину за цією технологією розробили ще 1955 року. Це була вакцина від поліомієліту.

Для ефективного захисту від COVID-19 потрібно дві дози CoronaVac з інтервалом у 14-28 днів. Після введення вакцини може виникнути почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції, лихоманка чи озноб, головний біль і біль у м'язах чи суглобах, біль у животі чи горлі, нудота, діарея, втома і сонливість, набряки повік чи їхнє почервоніння. Ці симптоми нормальні і швидко минають.

Згідно з науковими дослідженнями, вакцина добре захищає від тяжкого перебігу COVID-19. Для штаму «Дельта» серед людей віком 18-59 років – на 100%, для штаму «Альфа» та «Гамма» – на 87,5%. Спостереження показали, що ефективність вакцини проти штаму «Гамма» знижується з віком. Для людей 70+ років вона становить 55,5%.

Comirnaty/Pfizer-BioNTech

Comirnaty – це інноваційна вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вона схвалена ВООЗ для екстреного використання і дозволена, зокрема, у США, Великій Британії, Канаді, ЄС.

Comirnaty містить молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну «інструкцію», як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Лікарі наголошують, що вакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990 років. За останні 25 років науковці здійснили понад 500 досліджень цієї технології. Але повноцінно її реалізувати змогли лише навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19.

Для формування імунітету необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Відповідно до клінічних випробувань, після введення вакцини можуть бути біль у місці ін’єкції, втома, головний біль і біль у м’язах та суглобах, лихоманка і почервоніння у місці уколу.

Згідно з результатами британського дослідження, вакцина Comirnaty/Pfizer має ефективність 93,7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом «Альфа». 88% – для штаму «Дельта».

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень – на сайті list.covid19.gov.ua або за номером безкоштовного телефону 0 800 60 20 19.

Gorod.dp.ua на Facebook.

25  

Antiyashchik  (14.12.21 10:19): Найкраща вакцина це часник
Можете  (23.10.21 09:00): хоть на опу падать и доказывать ,что после прививки растут рога или хрен становится 29 см. Это всё фантазии. А есть сухая статистика.
За вчера от ковида умерло:
Украина - 571 человек
Россия - 1038 человека
Израиль - 3 человека
Спорьте дальше, а я знаю, что мне делать без ваших советов.
Обговорення: 1
Анатолий В  (23.10.21 01:25): Укололся я и большая часть родных. Не понимаю истерии свидетелей плоской Земли. Перебор с демократией, в советское время антивакцинщики и пикнуть не смели. Обговорення: 2
По закону  (22.10.21 22:51): С удовольствием уколюсь, если будет доказана эффективность хотя бы одного из этих торговых марок по сравнению с "контрольной группой" (которой кололи плацебо).

Ааааа недъ. Ведь контрольные группы не используются в "исследовании" этих вакцин - ОФФИЦИАЛЬНЫЕ ДАННЫЕ. КАК ВАМ ТАКОЕ, СОГРАЖДАНЕ И МЕДИКИ ПО ПРИЗВАНИЮ?
Обговорення: 2
Олег Ильин  (22.10.21 19:25): Был старый советский анекдот об армянских коньяках. "Какая разница, да? Все из одной бочки только в разные бутылки разливаем!". Поэтому и выбираю ЗДРАВОМЫСЛИЕ. Не испытанные на отдалённое, долговременное воздействие препараты вообще не имеет смысла ни под каким предлогом применять. Моё тело не ИСПЫТАТЕЛЬНЫЙ СТЕНД ВООЗ. (Кто не знает - Всемирная организация здравоохранения.) Обговорення: 3
Я Вася  (22.10.21 18:52): Кололся астрой. Тяжко было. Астру в ЕС колят тем кто старше 60, эффективность высокая но чем моложе тем тяжелее переносится. Лучше бы укололся коронаваком.
Городской  (22.10.21 14:26): Кололи Pfizer. Была небольшая боль в месте укола, как после ушиба. Быстро прошло. У знакомого была температура один вечер. Вот и всё, ничего страшного. Лучше чем тромбоз и ампутация конечностей после короны. Обговорення: 2
1

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Відео моменту: у Дніпрі на проспекті Яворницького чоловік нападав на жінок та бив їх, постраждали щонайменше троє (16)

•  Стеллу «Дніпро» знесуть, проте нову встановлювати не будуть. Чому? (7)

•  У Дніпрі за тиждень накладено понад 2300 штрафів за порушення правил паркування (7)

•  В Україні з липня планують збільшити вартість бензину та дизелю (7)

•  Головний тренер «Дніпра-1» Юрій Максимов: 70% хлопців домовились з іншими командами (6)

•  Сімейний лікар має до 2000 пацієнтів: ситуація на Дніпропетровщині (5)

•  Таємниці Дніпра: «Будинок спеціалістів» або «Сачок» (5)

•  Відео моменту ДТП: у Дніпрі на кільці на Набережній Перемоги BMW перекинувся декілька разів та зніс стовп (5)

•  Суд зобов’язав мерію Дніпра зберегти історичну будівлю Палацу профілактики (4)

•  У ставку в центральному парку Дніпра масово гине риба (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
нових регіональних полігонів побутових відходів будуть збудовані до 2027 р. у регіоні

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті