Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
07:24

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині енергетики врятували пораненого очеретяного луня

На Дніпропетровщині енергетики  врятували пораненого  очеретяного луня

На Дніпропетровщині енергетики врятували пораненого хижого птаха. У нього було пошкоджене крило. Птаха віддали на лікування, після чого його випустять на волю – у звичне середовище існування.

Птаха врятував співробітник ДТЕК Дніпровські електромережі від зграї собак. Він забрав пораненого птаха додому, адже через пошкоджене крило той не міг літати та потребував допомоги.

Знайдою виявися очеретяний лунь – хижий птах. Щоб надати йому необхідну допомогу, представники компанії звернулися до орнітологів. Пораненого луня відвезли на лікування у Кривий Ріг до фахівця з хижих птахів.

Очеретяний лунь – хижий птах родини яструбових, найкрупніший з лунів, що зустрічаються в Україні. Харчується яйцями, рибою, жабами, ловить дрібних звірів, особливо гризунів. Гніздиться в болотистих, зарослих очеретом місцевостях.

«Очеретяний лунь – денний хижак. Знайдений птах – це самка луня віком більше двох років. Наразі взялися за її лікування. Сподіваємося, що воно буде успішним і птах знову зможе стати на крило та повернутися у дику природу – до звичайного місця свого існування», – каже орнітолог, експерт Українського центру дослідження хижих птахів Віталій Вєтров.
Це вже не перший хижий птах, якого вдалося врятувати енергетикам. Минулого року при ремонті ліній у Софіївському районі виявили родину сокола-чеглока з пташенятами, які обрали для гніздування опору високовольтних ліній. Їх гніздо перенесли на замінену опору.

Крім того, протягом 2021 року ДТЕК Дніпровські електромережі встановив 716 спеціальних птахозахисних маркерів та кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, 20 спеціальних платформ для гнізд лелек та 37 штучних гніздувань для хижих сов-сплюшок та сокола-чеглока. Ці ініціативи бізнесу дозволили вберегти понад 320 птахів від загибелі, у тому числі тих, що перебувають під захистом Бернської Конвенції та Червоної книги України.

Після закінчення війни енергетики планують продовжити реалізацію проєктів із захисту біорізноманіття у Дніпропетровській області.


Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті