Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 15 травня 2025
20:04

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Українці можуть використовувати свої водійські права в ЄС - європарламентарі

Українці можуть використовувати свої водійські права в ЄС - європарламентарі

Українським водіям треба надати право продовжувати використовувати свої водійські права в ЄС, без необхідності міняти українські права водія на посвідчення країн ЄС.

За таке проголосували у Європарламенті у четвер, пише УНН з посиланням на повідомлення євроінституції.

"Депутати Європарламенту підтримали в четвер пропозицію дозволити українським біженцям зберегти свої національні права водія, звільнивши їх від обов'язку обмінювати їх на права водія ЄС", - йдеться у повідомленні.

Всього через два тижні після того, як Європейська комісія представила свою пропозицію, депутати Європарламенту погодилися спростити процедуру збереження прав водія для українських біженців в ЄС 561 голосом, проти 6 і 5 тих, хто утримався.

Як зазначається, українці, які втекли від вторгнення росії в Україну і отримали статус тимчасового захисту, зможуть продовжувати користуватися своїми українськими правами водія без необхідності обмінювати їх на водійські права ЄС або складати новий іспит з водіння, поки вони користуються статусом тимчасового захисту. Якщо їхнє посвідчення водія буде втрачено або вкрадено, країни ЄС зможуть видати нові посвідчення водія ЄС за умови, що вони підтвердять з українською владою, що особа має дійсні водійські права в країні, і ця особа подає довідку про те, що вона фізично і морально готова до керування.

За певних умов українські біженці, які працювали водіями вантажівок та автобусів, зможуть отримати визнання своїх українських сертифікатів професійної компетентності у ЄС після короткого курсу навчання та тесту. Це дасть їм можливість працювати в ЄС у період тимчасового захисту та допомагати експортувати українські товари, вказали у ЄП.

Рішення має бути офіційно ухвалене Радою ЄС. Регламент набуде чинності за п'ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років «Китайській стіні» на Перемозі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті