Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 21 лютого 2025
12:45

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Безробіття під час війни. Усі нюанси та правила отримання фінансової допомоги від держави

Безробіття під час війни. Усі нюанси та правила отримання фінансової допомоги від держави

Розповідаємо, хто і як може отримати допомогу, втративши роботу під час війни.

Наразі держава досить активно, в міру можливостей підтримує тих, хто втратив дім, роботу чи отримав інвалідність через вибухонебезпечні предмети. "НВ" зібрало основні пункти, правила та нюанси, котрі стосуються отримання державної допомоги, після втрати роботи під час війни, опубліковані на порталі ДІЯ.

Хто може отримати допомогу по безробіттю?

Допомогу можуть отримати люди, котрі звільнилися або були звільнені через війну. Люди до 35 років, в яких немає страхового стажу, також мають право на допомогу з безробіття в мінімальному розмірі на 180 календарних днів.

  • Якщо компанія призупинила роботу, але факту звільнення нема, допомогу отримати не можна.
  • Якщо у вас відкритий ФОП, допомогу отримати не можна, бо ви самозайнята особа, а отже факту звільнення, на основі якого виплачується допомога, бути не може.
  • Якщо вам більше 35 років і у вас немає страхового стажу, ви також не маєте права на оформлення допомоги по безробіттю.

Як оформити допомогу по безробіттю?

Оформити можна в застосунку на телефоні або на Порталі Дія.

  1. Для цього в меню Послуги потрібно обрати пункт Допомога по безробіттю та підтвердити факт втрати роботи (ви також не повинні бути студентом денної форми навчання). Якщо у вас немає трудової книжки, надайте будь-який документ, що підтверджує припинення виду діяльності. Наприклад, наказ про звільнення.
  2. Далі оберіть місто та центр зайнятості, де ви отримаєте статус. Наразі в певних областях України працюють не всі центри зайнятості; у такому разі подайте в найближчий до вас.
  3. За потреби, залиште свої паспортні та контактні дані, виберіть періодичність отримання виплат та картку єПідтримки, на яку буде нараховуватися допомога. Якщо такої картки нема, її потрібно оформити. Це можна зробити в застосунку за лічені хвилини.

  4. Далі потрібно чекати, поки центр зайнятості обробить вашу заяву. Ви отримаєте сповіщення в застосунку.
  5. Після отримання статусу безробітного з вами зв’яжеться кар'єрний радник центру зайнятості, котрий допоможе із пошуком роботи.

Якщо у вас є питання — звертайтесь на гарячу лінію Державної служби зайнятості: 080509966. Або ж — на офіційний канал центру в Telegram чи Viber.

Якщо у вас виникають труднощі під час заповнення заяви, зверніться у чатбот Дії.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
років будинку Дніпровського цирку

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті