Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 19 травня 2025
03:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як змінилося населення Дніпра під час війни та чого чекати після нашої Перемоги?

Як змінилося населення Дніпра під час війни та чого чекати після нашої Перемоги?

За рік Великої війни Дніпро прийняв близько 190 тисяч вимушених переселенців, але в той же час близько 200 тисяч городян у перші тижні війни виїхали з Дніпра.

Скільки городян, переживши важкі часи та паніку, повернулися до Дніпра, точно залишається невідомим. За попередніми оцінками, - у свої будинки та квартири повернулися близько 100 тисяч дніпрян. Тому загалом за рік війни населення міста суттєво зросло.

Актуальний аналіз демографічної ситуації міста презентувала координатор Стратегії Дніпро-2030 Олена Іваницька. 

Цього тижня у столиці Польщі Варшаві у рамках виставки-форуму ReBuild Ukraine буде представлено презентацію нашого міста. І в її рамках – проведено аналіз нинішньої демографічної ситуації Дніпра та очікуваних змін у ній.

Олена Іваницька поділилася цікавими моментами цієї презентації:

«Тема відновлення-відбудови-відродження України після завершення бойових дій вважається такою, що «вже на часі». 

В рамках підготовки презентації нашого міста на виставку-форум ReBuild Ukraine, шо відбуватиметься у Варшаві, проведено аналіз очікувань Дніпра щодо демографічної ситуації. 

Демографічний прогноз для створення сценаріїв – найвпливовіший чинник розвитку та найголовніші вихідні дані. 

Відповідно до рішень генерального плану м. Дніпра у реалістичному сценарії (інерційному) у нас залишається 0,832 млн жителів в 2046 р. (умовна втрата 150 тис. осіб) Відповідно до «Стратегії Дніпра 2030» у реалістичному сценарії (цільовому) можна спробувати утримувати 1,0 млн жителів (умовний нуль). 

Демографічна криза України вже розпочалася і піку ще не досягла

Директор Інституту демографії Елла Лібанова прогнозує катастрофічне падіння народжуваності в 2023 році.

ООН публікує звіт за 2022 рік: всього постраждало від війни 21,3 млн, з них 7,7 млн виїхало за кордон, 6,3 млн ВПО (внутрішньопереміщені особи).

Перший реальний аналіз чисельності українців, що проживатимуть на території України, можна очікувати через 2 роки після завершення бойових дій – реальний підрахунок загиблих захисників та жертв, повернення-неповернення мігрантів, повернення депортованих та полонених, повоєнна хвиля еміграції в наслідок скасування воєнного стану (відкладена еміграція, воз’єднання сімей).

В Дніпрі станом на сьогодні 190 тис. офіційно зареєстрованих біженців – ВПО. Ймовірно, що фактично їх стільки ж. За результатами опитування цих ВПО орієнтовно 40 % з них (це 75 тис. осіб) воліли би залишитися в Дніпрі після завершення бойових дій.

Переміщених та емігрувавших дніпрян прорахувати складніше. Максимальна оприлюднена цифра піврічної давнини – 200 тис. Ймовірно, що половина вже повернулася. При дуже обережному підрахунку до Дніпра не повернуться 20 % з тих, хто виїхав на захід України, в Європу, Австралію, Канаду, США (це до 40 тис. осіб). 

Очікуване сумарне збільшення чисельності населення – на 35 тис. до 1,035 млн.

Серед 75 тис. ВПО лише 53 % запросили допомогу у вирішенні проблеми житла. Для цього потрібно орієнтовно 16,5 тис. квартир або кімнат в гуртожитках. 

У тих 40 тис. дніпрян, що виїхали на захід, умовно залишилися пустими як раз 16,6 тис. квартир. Але тут не відбудеться прямої взаємозаміни, бо ці квартири не обов’язково в найближчій термін попадуть на вторинний ринок або оренду. Вони можуть залишатися в користуванні іншими членами родин або у довгостроковому очікуванні.

Тобто, запит на 16,5 тис. квартир або кімнат в гуртожитках залишається відкритим. Додатково 34 % ВПО зацікавлені в наданні робочих місць, а це складає 25,5 тис. робочих місць.

При підрахунках соціальної інфраструктури не варто лінійно забезпечувати кількість місць в середніх та дошкільних закладах освіти. Структура ВПО в Дніпрі складається з великої кількості люди похилого віку, бо молоді та сильні жінки з дітьми активніше просувалися за кордон особливо в перші місяці війни. Вікова структура переселенців в Дніпрі потребує уточнення для детального складання запитів по обслуговуванню населення.

Із негативного: фактичне зменшення кількості людей через війну, еміграцію, передчасні захворювання та зменшення народжуваності призведе до глибокої пенсійної кризи як в Дніпрі так і в Україні в цілому.

Із позитивного: у Дніпра з’являється шанс на демографічне вікно можливостей, що автоматично призведе до економічної активності всіх галузей».


Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років парку імені Шевченка

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті