Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 05 ноября 2024
02:19

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Завершается аномально теплая зима. Что нас ждет весной?

Завершается аномально теплая зима. Что нас ждет весной?

Нынешняя зима бьет все рекорды метеорологических наблюдений.

Хотя до завершения зимы осталось еще две недели, украинские метеорологи уже делают вывод о том, что она стала рекордно теплой за всю историю наблюдений погоды. Особенно аномально теплым оказался январь.

Начальник Днепропетровского центра по гидрометеорологии Василий Гринчак опубликовал такие данные Украинского гидрометеорологического центра с предварительными итогами оценки погоды зимы и прогнозом на предстоящую весну:

«Як і очікувалось за прогнозом, зима, яка уже доживає свого віку, була аномально теплою, а січень виявився одним з найтепліших за період інструментальних спостережень.

Середня за місяць температура повітря у січні була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6°C і більше. Мова йде про нову кліматичну норму 1991-2020 рр.. 

Якщо ж оцінювати погодні умови відносно 1961-1990 рр. то ці аномалії будуть ще більшими на 2-3°C. І це середні за місяць аномалії температури повітря! Добові аномалії температури нерідко сягали 10-15°C. Тобто, в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні.

Причиною такої аномально-теплої погоди є зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігались у північній півкулі.

До таких процесів належить, насамперед, Південне коливання, яке уже третій рік поспіль перебуває у від’ємній фазі – Ла-Ніньо і впливає на погоду багатьох регіонів, і України також. Поступово Ла-Нінья втрачає свою інтенсивність і уже на початку літа Південне коливання може перейти в додатну фазу - Ель-Ніньйо, яка зумовлюватиме уже інші процеси у північній півкулі. Проте, не зважаючи на зменшення інтенсивності Ла-Нінья, його вплив на глобальну атмосферну циркуляцію ще зберігатиметься до кінця лютого і на початку весни. Як наслідок, останній місяць зими також ймовірно буде на 2-3°C теплішим, порівняно з кліматичною нормою.

За оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів весна в Україні очікується теплою. Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2°C. 

Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря. Така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни».


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте