Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 29 липня 2025
02:17

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпрянам нагадали про заборону підпалу сухостою: шкода, відповідальність, штрафи

Дніпрянам нагадали про заборону підпалу сухостою: шкода, відповідальність, штрафи

З потеплінням підпали сухої трави перетворюються на стихійне лихо. Через сумнівну спробу очистити місцевість від небажаної рослинності люди часто і підпалюють сухостій.

Навмисне випалювання природної рослинності призводить до катастрофічних наслідків для екосистем та є небезпечним і для людей.


«У суху вітряну погоду вогонь може поширюватися миттєво. Нещодавно камери Ситуаційного центру Дніпра зафіксували на околиці міста велику пожежу. Одразу повідомили по це ДСНС. Тож закликаємо містян відмовитися від таких небезпечних практик, як прибирання територій підпалом сухостою. Окрім того, що це шкодить усій екосистемі, ще й люди можуть опинитися в епіцентрі подій. В умовах воєнного стану це спричиняє велике навантаження на рятувальну службу. Завдяки камерам відеоспотереження фіксуємо такі пожежі, співпрацюємо з поліцією, ДСНС, департаментом екологічної політики міськради», — розповіла директорка комунального підприємства «Інфо-рада-Дніпро» Альона Чуєва.

Зі свого боку, начальник відділу екологічної безпеки департаменту екологічної політики міської ради Іван Бондар наголосив:


«Випалювання сухої рослинності, її залишків дуже шкодить екосистемі — знищуються зелені насадження, місцева фауна, флора, а також цінний біогеоценоз. Для його відновлення потрібно 5-6 років. При спалюванні листя та сухої рослинності в атмосферу виділяється близько 60 видів шкідливих речовин. Разом із сухою рослинністю вигорають різні відходи, зокрема й поліетилен, пластик. Особливо небезпечні — канцерогени (сполуки свинцю, діоксини тощо), які можуть спричиняти онкологічні захворювання».

За словами начальника пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Геннадія Петренка, з початку року пожежно-рятувальними підрозділами міста здійснено близько 800 виїздів, із них 470 — на гасіння пожеж, більшість яких сталися в екосистемах:


«З настанням теплого сезону закликаємо людей не розпалювати багаття у лісах, рекреаційних зонах. Якщо розпалюєте вогнище біля прибудов, то робіть це з дотриманням правил безпеки».

Розпал багаття та спалювання сухої трави на території населених пунктів заборонені законом України, а у Дніпрі ще й рішенням щодо правил благоустрою міста.


«За ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафи за згадані порушення складають від 360 до 1 340 грн. А якщо від пожежі знищено великі площі лісів чи лісосмуг, то можна отримати й кримінальну відповідальність, де штраф – від 91 800 грн», — додав інспектор відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції, старший лейтенант поліції Денис Шульга.


Gorod.dp.ua на Facebook.


вообще-то  (25.03.23 10:21): сжигание сухостоя использовалось веками как метод избавления земли от вредителей и паразитов, а пепел от сжигания ещё и использовался в качестве удобрения. Но делали всегда это в открытую и контролируя распространение огня.
С тех как начали наказывать за сжигание сухой травы это превратилось в бесконтрольный процесс и именно бесконтрольность и приводит к негативным последствиям. Так что проблема не в сжигании, а именно наказание за этот процесс привело к негативным последствиям.
А вот то, что делается это под лозунгом защиты (только защиты вредителей и паразитов) - это прямо интересно выглядит. Свои своих защищают?
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (13)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (12)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (6)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (6)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  Кабмін виділяє понад 270 млн гривень на доплати вчителям (5)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті