Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
00:18

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Екологічна ситуація на Дніпропетровщині під час війни: є позитивні та негативні зміни

Екологічна ситуація на Дніпропетровщині під час війни: є позитивні та негативні зміни

Внаслідок воєнних дій, відбувається суттєве забруднення грунтів на цілі десятиліття. В екосистемі Дніпропетровщини трапились як негативні так і позитивні зміни. Наслідки ворожих обстрілів, прильотів ракет у районах, що найбільше від них потерпають, створюють суцільну смугу забруднень.

Про це Відкритому розповіли доцент кафедри географії ДНУ імені Олеся Гончара, кандидат біологічних наук Вадим Манюк та екоактивіст, волонтер, керівник гуманітарного складу Павло Грендач.


“На стан води й атмосфери у Дніпрі впливають різні джерела забруднень. Серед основних – промислова діяльність. Також, стан екосистем у місті. Чи настільки вони стійкі щоб поглинати всі навантаження та певним чином протистояти цьому. Це реалізується через збереження природо-заповідної території. З війною в екосистемі Дніпропетровщини відбулись як негативні, так і позитивні зміни. Наслідки ворожих обстрілів, прильотів ракет у районах, що найбільше від них потерпають, створюють суцільну смугу забруднень.

У той же час, внаслідок воєнного стану, зменшилась потужність металургійних підприємств, які найбільше дають викидів у атмосферу. Є й такі, які повністю припинили свою роботу. Це мінус для економіки, але позитивно для нашої атмосфери та водойм. Так само і з тепловими електростанціями – вони або в аварійному стані, або продукують набагато менше. Тому, насправді, наше повітря стало чистішим” – говорить Вадим Манюк.

До Дніпропетровщини за часи війни з місць ведення бойових дій багато мігрувало диких тварин. Також, до нашого регіону повернулась звична кількість пташок. Адже всі помітили, що минулого року їх суттєво поменшало.


“Як екоактивіст, я хочу підкреслити важливість людського фактору. Те, як ми зараз живемо і скільки сміття продукуємо. Бо починаючи зі свідомості кожного, ми приходимо до загального результату. За власними спостереженнями можу сказати, що сортувати сміття більше не стали, хоча для цього вже є все, але люди, нажаль, байдуже до цього ставляться. Багато надходить гуманітарних наборів, вони всі в упаковках. В поспіхах, звісно, ніколи сортувати. Але це дуже важливо робити, адже масовість саме на таких точках.

Водночас, можу підкреслити той факт, що штучних квітів стало менше. Все ж є надія, що з часом, від них відмовляться цілком і повністю. У нашому місті безліч пунктів прийому вторсировини, їх легко знайти навіть відкривши гугл-карту”, – зазначає Павло Грендач.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (5)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (5)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті