Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 19 травня 2025
17:59

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Отримано перші знімки українського супутника EOS SAT-1

Отримано перші знімки українського супутника EOS SAT-1

У його запуску брала участь компанія EOS Data Analytics, започаткована нашим земляком Максом Поляковим.

Запуск цього супутника було здійснено 3 січня цього року у рамках проекту SpaceX Transporter-6, про що вже повідомляв Міський сайт.

Український супутник орієнтований на моніторинг сільськогосподарських угідь у всьому світі. Високоякісні знімки він здійснює за допомогою 11 спектральних каналів.

Докладніше про цей проект та його перші результати розповіли в ГО «Ноосфера»:

«EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1.

Наш рік розпочався з новин про запуск EOSDA першого агроорієнтованого супутника на орбіту Землі, а сьогодні ми вже вітаємо команду з першими значущими результатами.

3 січня 2023 року відбувся успішний запуск першого супутника першого в світі агроорієнтованого сузір'я під назвою EOS SAT-1.

Запуск проходив у рамках місії SpaceX Transporter-6, а доставка супутника на низьку навколоземну орбіту здійснилася ракетою Falcon 9 із Бази Космічних сил США на мисі Канаверал, у Флориді.

Після того, як супутник успішно вийшов на зв’язок, команда EOSDA почала фіксувати телеметричні дані з EOS SAT-1 на наземній станції.

Головною задачею протягом всього часу було перевірити і переконатися, що бортовий комп'ютер, як на рівні прошивки, так і на рівні програмного забезпечення, керує і обробляє дані належним чином.

Після успішного виконання всіх завдань з калібрування і валідації, компанія обробила перші комерційні знімки з EOS SAT-1.

На цих унікальних фотознімках ми бачимо іспанську провінцію Сеговія (смуга зйомки 46 км) та місто Кейптаун (смуга зйомки 44 км) та мають роздільну здатність 1,5 метра.

Яке це має значення для майбутнього:

Малий оптичний супутник EOS SAT-1, орієнтований на потреби сільського господарства, здатен щодня здійснювати моніторинг територій площею до мільйона квадратних кілометрів за допомогою 11 агро-орієнтованих спектральних каналів.

А запуск усіх супутників EOS SAT і досягнення повної експлуатаційної потужності планується завершити до 2025 року.

Після цього, угруповання щоденно спостерігатиме за площами до 12 мільйонів квадратних кілометрів і охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь та лісів, що становить 98,5% таких земель на всій планеті.

З допомогою EOS SAT представники сільськогосподарської галузі зможуть:

контролювати ріст сільськогосподарських культур;

забезпечувати оптимальне використання наявних ресурсів на основі карт продуктивності та вегетації;

перевіряти ефективність нових засобів захисту рослин або добрив та ін.

Нагадаємо, що Макс Поляков заснував EOS Data Analytics у 2016 році. Компанія однією із перших долучилася до компаній-меценатів ГО «Асоціація Ноосфера».

Значущі здобутки EOS Data Analytics у космічній галузі дозволяють спеціалістам компанії ділитися досвідом і професійними компетенціями з учасниками наших щорічних ініціатив, де вони беруть участь у якості менторів, журі та спікерів.

Ми впевнені в нових успіхах EOSDA, бажаємо компанії нових інноваційних звершень і з нетерпінням чекаємо на такі ж глобально важливі космічні новини».

Ілюстрації зі сторінки "Ноосфери".




Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
років Придніпровській ТЕС

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті