Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 22 травня 2025
09:48

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як під час Великої війни фінансуються культурні проекти у Дніпрі

Як під час Великої війни фінансуються культурні проекти у Дніпрі

Директор Центру сучасної культури Дніпра Андрій Палаш наочно показав, що під час війни виживати та розвиватись такі установи можуть за рахунок допомоги закордонних партнерів та грантів.

Величезний резонанс в Україні нещодавно викликали питання, пов'язані із багатомільйонним фінансуванням комедійних серіалів та дуже дорогих робіт у Музеї Голодомору.

Це навіть спричинило відставку міністра культури.

Зрозуміло, що у воюючій і, м'яко кажучи, не багатій Україні всі основні витрати мають бути спрямовані на фронт та нашу Перемогу.

Культурні центри та заходи у Дніпрі отримують бюджетне фінансування.

А ось директор Центру сучасної культури Дніпра Андрій Палаш розповів про те, що у скрутний час можна і треба знаходити позабюджетні джерела фінансування:

«Хотів би розказати, як фінансуються наші проєкти у Дніпрі зараз.

Резиденція для молодих митців та кінопрограма "Майбуття" проходять за підтримки програми New Democracy Fund та Данський Культурний Інститут. Їхні пріоритети — проєкти, що сприяють розвитку демократії, прав людини та розширенню можливостей громад.

Конструкцію в Дрездені фінансувала Креативна Європа — наш фестиваль є частиною платформи європейських аудіовізуальних фестивалів SHAPE platform, яка отримала грант від Креативної Європи на 2022-2024 роки. Також нас підтримав муніципалітет Дрездена та Саксонський регіон.

В інших європейських країнах місто, регіон та держава зацікавлені в підтримці культурних, освітніх і мистецьких проєктів, тому що це розвиток людей, нові знання, можливості та цікаві програми. Є прозорі грантові програми, де існує можливість на конкурсній основі отримати фінансування. Навіть Конструкція, яка більше концентрувалася на презентації українського мистецтва і фактично не була інтегрована в місцевий контекст, мала підтримку від муніципалітету та регіону.

Виставку «Хай. Довга. Дорога. Веде. До сходів. У Небі» ми спочатку презентували в Остраві в галереї PLATO, а вже у червні відкрили її у Дніпрі. В Чехії експозиція проходила з підтримки муніципалітету Острави, а в Дніпрі — за власний кошт Культури Медіальної. З плюсів — весь продакшн зробили ще в Чехії, тож ми покривали тільки транспортні витрати, гонорари всім учасникам та монтування виставки.

Минулого року програма Соціального хабу в DCCC була фактично повністю покрита з гранту UCBI III.

Моя особиста думка, що надважливий капітал України, як і будь-якої іншої країни, — люди. Держава, регіони, міста повинні робити все, щоб людям хотілося залишатися, жити, працювати, щось створювати вдома. Проте в Україні громадянське суспільство, волонтерські рухи та культурні діячі тримаються переважно завдяки підтримці друзів, знайомих, інституцій та фондів з інших країн Європи, США тощо.

Під час війни було декілька гарних ініціатив з підтримки митців (субгранти від Ізоляції, Іншої Освіти, Ukrainian Emergency Art Fund), але більша частини підтримки йшла з заходу.

УКФ, який є державною інституцією, на другий рік війни все ж зміг запустити грантову програму. І в нашому місті підтримав проєкт «Парк мемів» (це реальна назва проєкту, зміст приблизно такий самий) на суму 2 млн грн при тому, що це проєкт комунального підприємства і він вже отримав з міського бюджету 5 млн грн.

На рівні міста та області взагалі тиша. І не треба писати, що всі гроші ідуть на війну — це не так».

И с этой позицией трудно не согласиться…

Фото зі сторінки Андрія Палаша




Андрій Палаш
Андрій Палаш
Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті