Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 24 декабря 2024
21:24

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

60 лет назад в Павлоградском регионе началась промышленная добыча угля

|«« «« »» »»|

27 августа 1963 года, в День шахтера, на шахте «Першотравнева» на поверхность была выдана первая вагонетка угля.

А уже на следующий день эту шахту приняли в промышленную эксплуатацию с мощностью 600 тысяч тонн угля в год.

Подробней о юбилейной дате и развитии шахт Днепропетровщины рассказали в ДТЭК Павлоградуголь:

«Чи хтось пам'ятає як все починалось?

Повноцінний видобуток вугілля у Західному Донбасі розпочався з території, де зараз розташоване місто Першотравенськ.

Саме там відкрилась перша промислова шахта регіону – Першотравнева, яку будували протягом 7 років, а поруч з нею «народилось» і містечко шахтарів.

27 серпня 1963 року, на День шахтаря, на Першотравневій видали на поверхню першу вагонетку вугілля. Наступного дня шахту офіційно прийняли в промислову експлуатацію з проєктною потужністю 600 тис. тонн вугілля на рік.

Доречі, сучасні шахти Західного Донбасу мають потужність у 3 рази більшу, в середньому - 1,8 млн тонн на рік. 

Через 35 років підземні ресурси первістка Західного Донбасу було вичерпано, тому її закрили. Але поруч із Першотравенськом продовжують успішно працювати шахти Степова та Ювілейна, що відкрилися у 1965 і 1970 роках. 

11 років тому їх об’єднали в шахтоуправління Першотравенське. Це був «пілот», який виявився настільки вдалим, що незабаром у ДТЕК Павлоградвугілля за цим принципом були створені ще чотири шахтоуправління.

Як розповідає Руслан Хавренков, директор ШУ Першотравенське ДТЕК Павлоградвугілля, шахтоуправління багато разів ставало успішним майданчиком для «пілотних» проєктів. Тут впроваджували новітню техніку та технології, які потім тиражувались на інші підприємства компанії:

 «Серед іншого, у 2019 році, Ювілейна стала першою цифровою шахтою в Україні. У її підземеллях розгорнули інфраструктуру зв’язку на основі технології Wi-Fi. Цей підземний зв’язок увійшов до Книги рекордів України, як найглибший на території країни.

А на Степовій з 2020 року почали використовувати на користь небезпечний газ. Метан там не просто відкачується на поверхню, щоб убезпечити шахтарів, а перетворюється на поверхні на електроенергію і тепло у когенераційній установці».

Наразі ШУ Першотравенське забезпечує роботою понад 3 тис. людей. Одночасно чимало його працівників захищають незалежність України на передовій. Підприємство стало новою домівкою для багатьох переселенців з окупованих регіонів України та тих, де тривають активні бойові дії».

Фото со страницы ДТЭК Павлоградуголь. 

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
млн евро на новые троллейбусы потратит город в 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте