Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 29 ноября 2023
23:02

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Исторический музей Днепра приглашает ярко отметить День украинского казачества

Исторический музей Днепра приглашает ярко отметить День украинского казачества

30 сентября Днепропетровский исторический музей имени Яворницкого предлагает посетить концерт, новую выставку картин и мини-спектакль.

Напомним, что с этого года праздники Покрова Божией матери, День украинского казачества и День защитников и защитниц Украины отмечаются 30 сентября (было 14 октября).

К этой дате исторический музей подготовил сразу три интересных мероприятия.

На площади возле исторического музея по пр. Яворницкого, 16 в 16.00 начнется праздничный концерт. А в Доме-музее Яворницкого (площадь Шевченко, 5) будет открыта выставка картин и состоится премьера нового мини-спектакля «Козацькі байки».

Подробней об этом в историческом музее рассказали:

«30 вересня 2023 року до Дня українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці і Дня захисників і захисниць України запрошуємо Вас до будинку-музею Д.І. Яворницького відвідати виставку відомого Одеського художника-уніформолога, лауреата премії імені Величка Сергія Шаменкова: «Українське козацтво крізь віки в роботах Сергія Шаменкова».

Виставка присвячена історії розвитку військового костюму козацтва XVI–XVIII ст. в графічних реконструкціях. Ви побачите еволюцію костюму, як саме він змінювався протягом століть, що зніме деякі шаблонні уявлення про зовнішність наших славетних предків, які так сильно вкоренилися в нашій свідомості.

Автор робіт є одним з провідних дослідників військового костюму козацтва в Україні та автором багатьох наукових та науково-популярних публікацій за цією темою. Результат своїх досліджень С. Шаменков також представляє і у образотворчому мистецтві. Його пензлю належать більше сотні графічних реконструкцій до наукової та науково-популярної літератури з військової історії, присвячених як темі козацтва, так і історії розвитку військової справи на землях України та за її межами від найдавніших часів до початку ХХ-го ст. Автор співпрацює як з Українськими так і закордонними видавництвами, що займаються популяризацією військової історії, зокрема: «Темпора», «РВВ» «Helion and Company» та інші. Безпосередньо займається військово-історичною реконструкцією: реєстрове козацтво часів гетьмана Б. Хмельницького мушкетери армії І. Виговського, шведська піхота Карла ХІІ, наполеонівська піхота Легіону «Вісла», римська армія межі І–ІІ ст. н.е. На виставці представлено 12 його робіт.

Виставка триватиме з 30 вересня по 28 жовтня 2023 року.

Приходьте та побачте власними очами.

Також 30 вересня до Дня Покрова Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва і Дня захисників і захисниць України в меморіальному будинку-музею Яворницького відбудеться інтерактивний міні-захід-вистава "Козацькі байки".

"А вуса в них такі, як візьме козак їх в руки та як розправить, то і в двері не влізе….". Про козаків Ви почуєте цікаві історії від дітей. А ще на Вас чекають цікаві ігри та справжній куліш!!! І все це в садибі Дмитра Івановича. Тож до зустрічі!

Місце проведення: меморіальний будинок-музей Яворницького (пл. Шевченка, 5).

Час: 13:00 і 14:30

Вартість: 50 грн – дитячий, студентський, 100 грн – дорослий.

Кількість місць обмежена. ОБОВ'ЯЗКОВА реєстрація за телефоном/viber/telegram: 066-886-72-30.

Адреса: пл. Т. Шевченко, 5. Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького.

Час роботи: середа, п’ятниця і субота з 11:00 до 16:00 без перерви».Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цитата:
Россияне не смогли сколлапсировать систему гражданского обеспечения. Днепр был готов
Борис Филатов.

Источник
Цифра:
1,2
млн. новых деревьев высадят на Днепропетровщине

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте