Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 26 квітня 2025
06:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Кам'яні звірі у Дніпра розповідають про єврейську історію

|«« «« »» »»|

У музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» відкрили незвичайну виставку.

Автором незвичайних робіт виставки є член історико-дослідницької групи «Україна Інкогніта», краєзнавець, фотограф Дмитро Полюхович.

Ось що в цій групі розповіли про виставку та автора робіт:

«Автором виставки є член команди «Україна Інкогніта» відомий подільський краєзнавець, мандрівник і фотограф Дмитро Полюхович. 

Представлено 25 планшетів із його роботами, які він називає «витинанками». 

«Мене завше зачаровувало різьблення на давніх єврейських надгробках, особливо датованих періодом від кінця XVII та до початку ХІХ століття. На цей час випадає пік розвитку різьбярського мистецтва у євреїв. Далі, на жаль, відбувається деградація. Що й недивно. Це пов’язано із стрімким занепадом єврейських містечок-штетлів і, відповідно, культури і мистецтва, що почався по тому як на терени Правобережної України у цілому і Поділля зокрема поширилася влада Росії, - зауважує пан Дмитро. - Показати ж на звичайних світлинах всю красу робіт давніх майстрів досить складно – заважають плями моху, лишайників, вивітрювання тощо. От я і придумав власне know-how – прибрати все зайве, - тобто відрізати (витяти) повністю тло. У підсумку виходить самодостатній художній твір».

Результат формувався тижнями кропіткої роботи автора. Непросто було й відібрати сам об’єкт. Цікавих мацев у Сатанові – сотні, але неможливо охопити неохоплюване, - потрібно зупинитися на найбільш вартісних. 

Виставка відкрита в в найбільшому єврейському музеї України і одному із найбільших подібних музеїв у Європі «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м. Дніпро) за підтримки Об’єднаної єврейської общини України під назвою «Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря». 

Виставка працюватиме щосереди та щонеділі з 10:00 до 19:00. Також можлива організація групових екскурсій щовівторка, щочетверга та щонеділі до початку березня.

По тому вона поїде до Одеси, а далі до Києва. Не виключається експонування і за межами України».

Фото зі сторінки «Україна Інкогніта».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті