Адміністративно-територіальна реформа в Україні має впроваджуватися за європейськими стандартами. В обласній раді з цього приводу сьогодні пройшло засідання круглого столу. Провідні політологи і соціологи обговорювали перспективи впровадження адміністративно-територіальної реформи та пов’язані з цим проблеми.
Ідея проведення адміністративно-територіальної реформи назріла вже давно, тому що нинішня відповідна система демонструє високий ступінь розбалансованості схеми “Держава - місцеве самоврядування”. У зв‘язку з чим одні територіальні одиниці отримують певну самостійність, інші поступово втрачають її та зберігаються по суті в номінально-правовому статусі з неефективними громадами. Ще в березні віце-прем‘єр Роман Безсмертний представив нову модель адміністративної реформи. Основою концепції стала трирівнева модель “Громада – район - регіон”, наближена до європейських стандартів. У ній громада буде базовою одиницею адміністративно-територіального поділу і ядром просування змін. Утім, на думку багатьох фахівців, зараз втілення в життя адміністративно-територіальної реформи дещо передчасне.
Отже, впровадження нової адміністративно-територіальної моделі потребує врахування думок не тільки чиновників, але й всього громадянського суспільства.
Тому на мою думку така реформа для України - нереальна.
А по-друге, можна просто змінити інструменти комунікацій та модель взаємовідносин між державою та місцевим самоврядуванням, а реформ такого грандіозного рівня наша ненька не потребує.
Якшо в апараті управління будуть нормальні люди, з нормальним відношенням, обрані за заслуги а не здобуватимуть владу у спадок - тоді й в Україні буде все гаразд. Ответить | С цитатой