Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
08:37

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Щурівську балку на Дніпропетровщині вносять до реєстру природоохоронних зон

Щурівську балку на Дніпропетровщині вносять до реєстру природоохоронних зон

Щурівську балку, що поблизу Верхньодніпровська на Дніпропетровщині, хочуть внести до реєстру природоохоронних зон.

Саме в цій місцевості зустрічаються унікальні 200-річні дуби. Про це розповіла Суспільному ботанікиня Світлана Кияк, яка разом із своїми колегами і ініціювала процес внесення до реєстру.

"У відрогах древніх балок Верхньодніпровщини, зокрема у балці Щуровка, ще досі трапляються цінні масиви байрачних лісів із 200 літніми дубами. Однак їх залишилось дуже мало, — розповіла ботанікиня.

Дніпропетровщина, за словами жінки, розташована в посушливих умовах. Також область перебуває в зоні ризикового землекористування.

"Лісистість Дніпропетровщини дуже низка — складає лише 5,8%. Але ліси тут були споконвіку. Більша частина вододільної території регіону зайнята підвищеними степовими рівнинами, між якими розвинена достатньо густа балкова мережа", — сказала Світлана Кияк.

Саме у балках, розказала науковиця, в умовах унікального мікроклімату, сформувались тисячі років тому реліктові байрачні праліси.

"Нині степ Наддніпрянщини практично весь розораний. Переважна більшість степових ландшафтів змінена під впливом господарської діяльності людини. Невеличкі степові клаптики-оазиси дивом уціліли лише на крутих схилах балок та в долинах деяких річок", — сказала вона.
Світлана Кияк показує одне зі старовинних дерев у Щурівській балці. Фото з особистого архіву Світлани Кияк.
Світлана Кияк показує одне зі старовинних дерев у Щурівській балці. Фото з особистого архіву Світлани Кияк.
Старовинний дуб, розташований у балці Щурівка. Фото з особистого архіву Світлани Кияк.
Старовинний дуб, розташований у балці Щурівка. Фото з особистого архіву Світлани Кияк.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (14)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1 689 000
євро вартість одного сучасного трамвая

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті