Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 24 ноября 2024
08:41

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепре презентовали новую выставку, открывающую тайны прошлого

В Днепре презентовали новую выставку, открывающую тайны прошлого

Эта экспозиция открыта в музее «Память еврейского народа и Холокост в Украине».

Напомним, что этот музей расположен в КДЦ «Менора».

В нем открыли новую выставку «Заховані на видноті: єврейські сліди Східної Європи», которая посвящена малоизвестных страницам истории.

Подробней о выставке в музее рассказали:

«У Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» за сприяння Об’єднаної єврейської общини України відбулось відкриття виставки «Заховані на видноті: єврейські сліди Східної Європи», що присвячена втраченому під час Голокосту, внаслідок повоєнного антисемітизму й атеїзму, світу євреїв України, Литви, Молдови, Румунії та Польщі.

Автор виставки – німецький фотограф Крістіан Герман (м. Кельн) – вже майже три десятиліття шукає та фіксує сліди культурної спадщини східноєвропейського єврейства, яка майже повністю була знищена в роки Другої світової війни. Серед міст і містечок, які досліджував митець – Радехів і Черні́вці, Вижниця і Хотин, Вільнюс і Варшава, Краків і Кишинів. Багато місць у Східній Європі залишилися ніби недоторканими з часів Голокосту.

Тож мандруючи колишніми штетлами та великими містами, пан Герман закарбовував сліди єврейського життя, яке колись вирувало на цих землях.

«Я думаю, що неможливо уявити Європу без єврейської спадщини, це дуже важливо для розуміння того, ким ми є, це питання ідентичності, – зазначив Крістіан Герман у своєму відеозверненні до відвідувачів виставки. – Насправді немає такого поняття як ми та вони, є лише одна історія та спільна ідентичність, і я думаю, що важливо пам’ятати про це. Є також ще один, більш трагічний, аспект. Ті покинуті синагоги, які ми бачимо, зарослі кладовища – це в певному сенсі також меморіал убитим євреям Європи, і це постійне нагадування про те, що люди можуть зробити з іншими людьми. І це повинно залишатися в нашій свідомості, і я думаю, що це важлива причина для збереження місць єврейської спадщини».

Дякуємо авторові пану К. Герману та запрошуємо всіх охочих відвідати виставку та зануритися у світ, який залишився лише на фотографіях, але продовжує жити у пам’яті та культурі.

Виставка експонуватиметься у Музеї до 25 вересня».

Фото – музей «Память еврейского народа и Холокост в Украине».








Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте