Часто власникам веб-сайту на WordPress потрібно змінити
хостинг. Наприклад, якщо ви починали розробляти сайт на своєму комп'ютері, може знадобитися перенесення WordPress з локального сервера на хостинг. Інший варіант - це коли ви запустили сайт на хостингу, але його можливості або якості вам не підходять. Тоді потрібне перенесення сайту на WordPress на інший хостинг. Але в кожному з цих випадків потрібно знати, як правильно вибрати новий хостинг та зробити перенесення сайту WordPress. Про це розповідаємо докладно у статті далі.
Перенесення WordPress на інший хостинг
Щоб зробити перенесення сайту WordPress на інший хостинг, необхідно виконати ряд кроків, якщо ви хочете перенести тільки сайт:
- Створіть резервну копію вашого сайту на поточному хостингу. У випадку з WordPress-платформою вам потрібна буде копія файлів та бази даних. Вони створюються окремо.
- Зазвичай файли можна заархівувати та завантажити у програмі-менеджері файлів, а базу даних у редакторі баз даних PHP, наприклад, PHPMyAdmin. Назву потрібної бази даних для вашого сайту можна перевірити у wp-config.php файлі вашого сайту.
- Завантажте архів з файлами в менеджері файлів нового хостинг-провайдера в кореневу папку сайту.
- Розпакуйте архів з файлів у кореневій папці сайту.
- Створіть нову базу даних на стороні нового хостинг-провайдера та користувача до неї.
- Імпортуйте архів бази даних сайту в нову базу даних за допомогою редактора баз даних вашого нового хостинг-провайдера, наприклад, PHPMyAdmin.
- Змініть дані про базу даних, користувача бази даних та пароль у wp-config.php файлі вашого сайту на новому хостингу.
- Поміняйте NS сервера або A запис домену відповідно до даних нового провайдера на стороні DNS-провайдера вашого домену.
Після того, як всі необхідні DNS-налаштування набудуть чинності по всьому світу, ваш сайт буде доступний для всіх з нового хостингу. Це може тривати до 72 годин.
Це все, що вам потрібно знати, як перенести сайт на WordPress вручну. Якщо ж ви хочете перенести весь вміст поточного хостингу, тоді буде потрібна резервна копія вашого хостингового облікового запису. Новий провайдер може допомогти з перенесенням, якщо ви використовували на старому хостингу таку саму контрольну панель, як буде надана на новому. Для цього він використовує резервну копію старого хостингового облікового запису і відновить її на новому хостингу автоматично. Але, якщо у нового провайдера інша панель управління, автоматично зробити перенесення не вийде. У такому разі файли, листи, налаштування та інше потрібно буде переносити вручну. Не всі хостери з таким допомагають.
Пошук нового хостинг-провайдера
Незалежно від того, навіщо вам потрібне перенесення сайту WordPress на хостинг, новий провайдер має бути надійним та надавати вам якісний сервіс, включаючи стабільну роботу сайту. Ми підготували кілька порад про те, як обрати нового хостинг-провайдера.
По-перше, почніть з того, що оберіть три-п'ять топових хостинг провайдера для порівняння. Інформацію можна взяти у незалежних рейтингах хостерів, а також вивчивши відгуки реальних користувачів хостингових компаній.
По-друге, порівняйте відібрані компанії за кількома важливими критеріями:
- яка якість обладнання для серверів,
- чи є можливість вибрати SSD-диск для хостингу,
- чи актуальне програмне забезпечення на серверах і як часто оновлюється,
- в яких країнах розміщені дата-центри та можливість вибрати або змінити дата-центр,
- які типи хостингових послуг, які пропонує компанія, а також простота процесу зміни типу хостингу,
- які ресурси та можливості входять у кожен пакет потрібного вам типу хостингу, а також які будуть обмеження,
- які доступні способи оплати та чи є можливість заощадити при тривалій оплаті,
- які бонуси можуть бути при покупці хостингу (наприклад, безкоштовний домен або SSL-сертифікат),
- яку технічну підтримку надає провайдер,
- яке резервне копіювання доступне для різних типів хостингу,
- яка панель керування хостингом надається, чи є можливість автоматичної установки WordPress або вже готові пакети хостинг ВордПрес,
- які варіанти допомоги пропонує хостинг-провайдер під час перенесення сайту або цілого хостингу.
Вивчивши хостинг-провайдерів за цими параметрами, ви знайдете точно того, який вам підходить. А щоб точно переконатися, використовуйте безкоштовний тестовий період або гарантію повернення оплати, яку пропонує провайдер, щоб протестувати послугу перед перенесенням сайту.
Важливо знати про хостинг для WordPress-сайтів
Коли ви вибираєте новий хостинг, потрібно врахувати, що WordPress-платформа також має певні вимоги до серверів. Сайт движка https://wordpress.org/ наступні дотримуватися наступних вимог для оптимальної роботи сайту:
- PHP версії 7.4 і вище,
- MySQL версії 5.7 та вище або MariaDB версії 10.4 і вище,
- підтримка протоколу HTTPS,
- веб-сервери Apache або Nginx,
- оперативна пам'ять від 64 Мб,
- простір на диску – щонайменше 1 Гб.
Звичайно, WordPress буде працювати і за PHP і MySQL більш ранніх версій. Але оскільки вони вже застаріли, це потенційна загроза для безпеки вашого сайту. Крім того, не всі теми та плагіни сумісні зі старими версіями цього програмного забезпечення.
Ось і все, що потрібно знати для успішного перенесення сайту на WordPress на інший хостинг. Сподіваємося, що наші поради допоможуть швидко та без проблем знайти нового хостинг-провайдера та перенести ваш сайт.