Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 21 ноября 2024
09:42

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Технічний музей Дніпра «Машини часу» відсвяткував свій 10-річний ювілей!

|«« «« »» »»|

За десять років своєї історії цей музей став одним із найцікавіших, креативніших, інтерактивніших не лише у нашому місті, а й в Україні.

Сьогодні у музеї «Машини часу» відбулися урочистості на честь цього ювілею. А найближчої суботи, 16 листопада, музей запрошує всіх бажаючих на пробіг ретроавтомобілів, про програму якого вже повідомляв Міський сайт.

Вся історія «Машин часу» пов'язана із дивовижним ентузіастом музейної справи, колекціонером, реставратором старовинної техніки Михайлом Прудніковим. Через його невичерпну, кипучу навіть у найважчі часи енергії деякі вважають, що в Михайла Вікторовича вживлений атомний двигун. Інші майже всерйоз приймають його за інопланетянина – аж надто сміливі й незвичайні у нього задуми!

Про його долю Міський сайт розповідав неодноразово, але він продовжує дивувати щодня.

Чимало дивовижного трапилося і сьогодні в музеї.

До ювілею було відкрито нову, невелику за форматом виставку. На ній представлені різні артефакти - від запчастин до машин до старих сигаретних пачок, - які були знайдені при створенні музею більше 10 років тому. Нагадаємо, що "Машини часу" було створено на місці заводського цеху, в якому збереглося чимало знахідок. У тому числі – старий мотоцикл, який зараз експонується в музеї у спеціальному підземному стенді.

Набагато масштабнішою була ще одна прем'єра. Це оновлений автобус «Кубань-ХІБАС», який продовжить історію популярного нещодавно Бібліобуса. Колишня бібліотека на колесах тепер стала пересувним музеєм, про що вже повідомляв Міський сайт. Починаючи з 16 листопада, цей пересувний музей буде приїжджати в найбільш багатолюдні локації Дніпра та запрошувати всіх охочих до свого комфортного салону. А в ньому розмістилися компактні виставки про наше місто та найцікавіші експонати музею «Машини часу». Родзинка стендів – масштабні копії найпопулярніших автомобілів з колекції музею.

До речі, про колекцію…

Подякувавши всім гостям свята, Михайло Прудніков сказав:

- На початку життя нашого музею експонатів було не дуже багато, і нас спочатку дуже бентежили голі стіни. Через 10 років ми практично завершили формування колекції і ситуація давно вийшла з-під контролю. Музей переповнений, багато експонатів доводиться зберігати у запасниках. Щоб їх показати гостям, ми продовжуватимемо організовувати нові виставки, експонуючи найкраще... Завжди хочеться зазирнути в майбутнє, помріяти про розширення експозиції, нові виставки та проекти, але для цього необхідна наша спільна Перемога. Після неї хочемо організувати велику виставку «Історія Перемоги», на яку вже два роки збираємо артефакти, частина з яких вже представлена на новій інсталяції «(НЕ) РОЗЧАВЛЕНИЙ». Хочеться, щоб після настання миру цю виставку побачила світова спільнота і більше ніколи не допустила війни у нашій країні.

Кожен із численних гостей сьогодні подарував Михайлу Прудникову особливий подарунок.

Незвичайним стало вітання від мерії Дніпра.

Начальник міського управління культури Євген Хорошилов зачитав вітальні слова від міського голови Бориса Філатова, подарував рідкісний екземпляр старовинної цегли, після чого сказав:

– Ми всі дуже вдячні Михайлу Пруднікову за створення такого дивовижного музею, а також його філії «Музей дитинства». Для всіх, хто приїжджає до нашого міста, ці музеї є яскравими туристичними магнітами. Реалізувати такі проекти власним коштом – це неймовірна праця! Михайло Вікторович (який раніше був удостоєний медалі «За заслуги перед містом Дніпро») завжди самобутній, неповторний, має свою думку – і в цьому його винятковість!

Усі ці якості Михайло Прудніков продемонстрував у монументальній праці, яка називається «Моє життя». Сьогодні було проведено презентацію другої частини цієї величезної роботи. У цій повноформатній, багато ілюстрованій книзі на 320 сторінок зібрано дивовижні історії про музей, експонати, наших відомих земляків, з якими довелося спілкуватися Михайлу Прудникову і які теж зробили свій внесок у створення та розвиток музею.

До речі, перша частина цього видання вже стала бібліографічною рідкістю.

А третю Михайло Прудніков мріє завершити та презентувати після настання миру у нашій країні.

Всім дуже хочеться, щоб це сталося якнайшвидше…

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:


да уж  (14.11.24 16:19): Дядька молодец, конечно, музей отличный. Правда, экспозиция с Таврией почему-то, как говорится, "не зашла", выглядит неуместно как по мне. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
69
сиріт з Дніпропетровщини отримали кошти на придбання власного житла у 2022 р.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте