Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 18 травня 2025
07:17

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Рада підтримала законопроєкт про захист добросовісних набувачів: що зміниться?

Рада підтримала законопроєкт про захист добросовісних набувачів: що зміниться?

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №12089 про посилення захисту прав добросовісних набувачів. Документ встановлює 10-річний строк для оскарження неправомірного набуття власності та передбачає компенсаційні механізми.

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача" (№12089). Про це УНН повідомляє із посиланням на нардепа Ярослава Железняка.

"Рада прийняла у першому читанні законопроект #12089 "про добросовісного набувача"", - написав Железняк.

За словами нардепа, документ передбачає обмеження для держави, громади строк на звернення до суду з позовом щодо оскарження судових рішень, про які не знала держава та громада як власники землі. За законопроєкт проголосували 246 народних обранців.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, ухвалення законопроєкту забезпечить належну базу правозастосування у справах щодо витребування майна у добросовісного набувача. Крім того, вирішить питання компенсації добросовісному набувачеві при витребуванні майна на користь держави чи територіальної громади та подальшого відшкодування шкоди за рахунок винних осіб на користь держави чи територіальної громади.

Напередодні Спілка українських підприємців закликала до негайного ухвалення проєкту закону № 12089.

Як вказали в СУП, документ:

  • Встановлює 10-річний строк для оскарження неправомірного набуття власності, що значно перевищує стандартну позовну давність у 3 роки. Це дає правоохоронним органам достатньо часу для перевірки законності придбання.
  • Не поширюється на об'єкти критичної інфраструктури, стратегічні землі, об'єкти культурної спадщини та природно-заповідного фонду, що є особливо важливим в умовах війни.
  • Вперше передбачає відповідальність державних органів та органів місцевого самоврядування за виділення земель. Вони будуть зобов’язані забезпечити компенсацію ринкової вартості майна, а також позови можуть бути спрямовані на конкретних осіб, які ухвалювали незаконні рішення.
  • Не стосується шахрайських схем чи тих, хто знав про недобросовісність підстав набуття власності.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті