Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 04 декабря 2024
20:55

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Украине начали запрещать выезжать за границу уже и женщинам

В Украине начали запрещать выезжать за границу уже и женщинам

При этом такие запреты касаются женщин, которые не являются ни военнослужащими, ни военнообязанными.

Такие драматичные истории на границе происходят все чаще.

Об одном из таких случаев рассказала известная днепровская адвокат Елена Доненко:

«Держава обмежує виїзд за кордон вже не тільки чоловіків, але й жінок!

Ось історія моєї клієнтки на тему «Люба пані, ви не можете покинути цю країну».

Декілька днів тому моя клієнтка мала намір виїхати з України через міжнародний автомобільний пункт пропуску на кордоні з Молдовою, на автобусі разом з іншими такими ж пасажирами.

Раптово, у працівників прикордонної служби виникли питання до закордонного паспорту моєї клієнтки, автобус з іншими пасажирами поїхав, а вона залишилась на пункті пропуску для з’ясування обставин.

Паспорт клієнтки взяли на поглиблену перевірку спеціаліста, який виявив «наявність сумнівів щодо його дійсності». В той самий час, як офіційна база даних Державної міграційної служби показала, що паспорт моєї клієнтки дійсний, без жодних сумнівів.

Однак, усно від прикордонників пролунала фраза про наявність «маячку» щодо клієнтки, «спущеного» на прикордонну службу нібито від органів Національної поліції, а саме Департаменту стратегічних розслідувань.

Мою клієнтку умисно протримали у відділі прикордонного контролю більше 5 годин, потім за півгодини до настання комендантської години її вивезли в транзитну зону, де оформили вилучення її закордонного паспорту з посиланням на ті самі «сумніви спеціаліста», за повного ігнорування офіційної інформації з бази ДМС, та запропонували самій в темряві, в транзитній зоні, без документів і без транспорту з розрядженим телефоном повертатись до найближчого населеного пункту в Україн пішки.

Для розуміння: о 12 годині ночі вона перебувала на транзитній трасі біля пункту пропуску «Маяки-Удобне-Паланка», і, зрозуміло на жоден попутний транспорт або таксі о цій годині годі було розраховувати, особливо в «шахедну» ніч на Одещини, яка там відбувається мало не кожного дня.

Ось такі пригоди громадянина у правовій державі Україна!

Звічно, я зацікавилась питанням, попитала серед колег.

Виявилось, практика застосування цих так званих «маячків», які спускаються на Державну прикордонну службу від правоохоронних органів щодо тих чи інших громадян, - є доволі поширеною.

Застосування таких «маячків», звичайно ж, не передбачено жодним нормативним актом, це в чистому вигляді тіньові механізми впливу державних органів, які за окреслених обставин набувають, на мій погляд, прямих ознак організованої злочинної діяльності.

Як мені стало відомо, отримавши від правоохоронців інформацію про неофіційне застосування до особи так званого «маячка», - прикордонники мають фактичний карт-бланш щодо подальшого перешкоджання такій особі виїхати за межі України. Від простого вилучення паспорту на підставі «сумнівів» спеціаліста з огляду документів – до фізичного пошкодження машинозчитувальної зони (чіпу) в паспорті такої особи.

Все в межах «дискреційних» повноважень!

І далі навіть цікавіше. Окремі колеги поділились інформацією, що аналогічні «маячки» правоохоронці активно використовують, в тому числі, щодо адвокатів. У випадках, коли інакше натиснути на їхніх клієнтів в рамках кримінальних проваджень не виходить. Незважаючи на законодавчу заборону ототожнення адвоката з клієнтом.

Тут у мене суто особисто-професійне питання – колеги-адвокати, а чи доводилось вам колись стикатись з такою забороною перетинати кордон?

В будь-якому випадку, вся ця історія з надуманими формальними підставами не дати особі, яка має повне право виїжджати за кордон, пройти прикордонний контроль у зв’язку з неофіційними розпорядженнями «когось зверху» - це абсолютне королівство кривих дзеркал.

Особливо на фоні нещодавніх (і регулярних) гучних історій про безперешкодний перетин державного кордону України такими панами, як Дмитрук або Одарченко.

Мабуть, до паспортів цих товаришів у прикордонників запитань було менше, ніж до паспорту моєї клієнтки.

Звичайно, цей пост можна (і треба) сприймати як заяву про злочин. Звичайно, клієнтці буде надана вся можлива правова допомога по відновленню її порушеного права на володіння власним дійсним паспортом, по відшкодуванню її матеріальних та моральних збитків тощо.

Офіційна заява вже готується, і я особисто зроблю все, щоб винні особи були притягнуті до відповідальності, оскільки «формальна» з точки зору прикордонників дія є по суті завершеним злочином, та має всі ознаки складу злочину передбаченого ст.ст. 357, 364 Кримінального кодексу України, при цьому за подібною кваліфікацією можуть бути кваліфіковані дії осіб правоохоронних органів, які дають такі вказівки, але то вже інша історія.

Я все ж таки сподіваюсь, що Державна прикордонна служба це не організоване злочинне угруповання, яке нехтуючи присягою та функціональним обов’язками, виконує злочинні позапроцесуальні вказівки окремих осіб.

Але громадянин у правовій державі все ж таки повинен розраховувати не стільки на адвокатів, скільки на законність державних механізмів, чи не так?».






Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
детские и спортивные площадки отремонтируют в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте