Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 07 липня 2025
00:54

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Національні напої різних країн та цікаве про них

Національні напої різних країн та цікаве про них

Про те, що кожна країна має свій національний напій, знає багато хто. Але мало хто вивчав це питання далі за назву. У статті розповімо про особливості національних напоїв різних країн та про те, з чого їх виготовляють.

Рецина - Греція

У цього вина своєрідний смак, що нагадує смолу. Саме від найменування речовини і походить назва напою. " Рецина " з грецької означає "смола". У давнину греки виробляли вино, яке необхідно було зберігати в глиняних глечиках. Ємності слід було закупорювати, але кришок для них не було. Тому використали смолу. Після закінчення часу вино під нею набувало характерного смаку і аромату. Традиція виробництва збереглася й донині.

Саке - Японія

Часто напій називають японською горілкою або вином. Виробляють його з III століття і насправді це пиво міцністю трохи більше 20%. Якщо ж ви хочете скуштувати міцніший напій, то японська горілка на Маудау представлена в різноманітті. Можна купити та оцінити смак. Саке готують на основі рису та чистої води. Закупорена пляшка напою може зберігатися трохи більше двох місяців, а після розтину — до 2 днів. Причина цього — швидке окислення саке та втрата смакових властивостей при контакті з киснем. Примітно, що традиційний японський напій набув популярності в кулінарії, під час приготування риби фугу.

Бреннівін - Ісландія

Хтось називає цей напій горілкою, хтось пивом, а хтось віскі. Але дослівно в перекладі назва означає вино, що горить. Традиційно ісландський алкоголь виробляють із картоплі та насіння кмину. У пляшок цікаве оформлення: на них натягують чохол із вовни ручної в'язки. Справжній бренівін можна оцінити на смак лише в Ісландії, оскільки на експорт він не виробляється. Це цікаво: до традиційного ісландського напою подають шмат зіпсованого м'яса акули. Навряд чи ви ризикнете спробувати його. Справа в тому, що для приготування беруть отруйну рибу. Щоб нейтралізувати токсичні речовини у ній, м'ясо поливають сечею. Потім закопують його на 3 місяці у землю, де воно має протухнути.

Граппа - Італія

Міцність напою – 55%. Готують його з кісточок та стебел винограду – залишків сировини після перегонки. Спочатку грапу виготовляли, щоб утилізувати відходи від виробництва вина. Пізніше напій став національним. Смак грапи залежить від сорту використаного винограду. Змішувати алкоголь із Іспанії з іншими видами напоїв не прийнято. Пити грапу краще охолодженою та у чистому вигляді. А купити її можна в маркеті алкогольних штук Маудау.

Раки – Туреччина

Напій є міцним дистилятом з вираженим анісовим смаком. У країні його часто називають левиним молоком через те, що при змішуванні з водою раки набуває молочно-білого кольору. Міцність напою становить 40-50%. Виготовляють його на основі виноградного спирту з додаванням анісового масла. Вважається, що цим алкоголем слід насолоджуватися повільно у компанії близьких людей. До раку прийнято подавати рибу, овочі, сир, оливки. Якщо хочеться розкрити його анісовий смак, у келих можна додати|добавляти| трохи води.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (14)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (12)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (12)

•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (11)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (10)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (9)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (9)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (6)

•  У Дніпрі некероване авто врізалося в трамвай на Кайдацькому мосту (4)

•  З 1 липня стандарт напруги 230 вольт замість 220 вольт: що це означає та чи є ризики (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1 689 000
євро вартість одного сучасного трамвая

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті