Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 25 квітня 2025
20:32

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відбувся воркшоп про Крим: молодь формує візії майбутнього півострова

|«« «« »» »»|

У Молодіжному центрі Дніпра пройшов воркшоп «Крим і молодь: візії стійкості, цінності згуртованості». Захід організувало Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, зробивши Дніпро четвертим містом в Україні, що долучилося до цього унікального молодіжного проєкту. Раніше воркшопи вже відбулись у Києві, Полтаві та Одесі.

Формат передбачав діалог із молоддю щодо розуміння Криму як частини України, розвитку стійкості до пропаганди, переосмислення ідентичності, підтримки корінних народів та формування власних бачень майбутнього Криму в українському просторі.

Заступник міського голови Дніпра з інформаційної діяльності Андрій Денисенко наголосив на глибокому історичному та геополітичному значенні Криму.

«Крим — це ключ до України, ключ до її південного геополітичного простору. І цей ключ — у ваших руках. Саме вам, молодим, вирішувати, яким буде майбутнє півострова після деокупації. Нам треба бути справедливими до корінних народів — кримських татар, караїмів, кримчаків. Це народи, які не мають іншої батьківщини. Ми не маємо права повторити помилки імперій, які знищували ідентичність. Україна має захистити права і гідність корінних народів Криму — це акт історичної справедливості», — зазначив Андрій Денисенко.

Він також закликав молодь не лише пам’ятати історію, а й творити нову — більш справедливу і згуртовану.

Ключовим поняттям воркшопу стала когнітивна деокупація — процес подолання наслідків інформаційної окупації, відновлення зв’язків і глибшого розуміння Криму як частини українського суспільства. Про це детальніше розповів керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в АР Крим Євген Бондаренко.

«Дніпро — це місто, де формується думка, місто дії. Тут ми бачимо, як молодь зацікавлена в темі, яка, здавалося б, далека. Але це лише на перший погляд. Наше дослідження з Київським міжнародним інститутом соціології показало: лише 9% молоді вважають свої знання про Крим достатніми. А ще менше — близько 30% — вважають повернення Криму своєю особистою потребою. І це тривожний сигнал. Саме тому ми розпочали серію воркшопів, щоб почути молодь, залучити її до діалогу, до пошуку шляхів взаємодії. Бо майбутнє Криму — це не лише про політику, а про людей і єдність».

Він також підкреслив, що за підсумками воркшопів буде розроблено нову програму, яка допоможе працювати з темою Криму на довгу перспективу — через освіту, медіа, молодіжну політику, культуру.

Серед учасників, студентка Дніпровської політехніки та членкиня Молодіжної ради Дніпра Поліна П’ятниця.

«Я дізналася про воркшоп із ресурсів Молодіжної ради Дніпра. І буквально за тиждень до того прочитала книгу «За Перекопом є земля». Вона настільки глибока й зворушлива, що після прочитання я захотіла знати більше. Коли відбулася анексія Криму, мені було зовсім мало років. У мене немає власних спогадів про півострів, лише розповіді рідних. Тому я й вирішила дізнатись більше. Мене дуже цікавить тема когнітивної деокупації. Бо фізичне повернення території — це лише перший крок. Головне — як ми будемо працювати з людьми, які жили під окупацією понад 10 років», — додала Поліна.

Під час воркшопу у Дніпрі учасники говорили не лише про історію Криму, а й про теперішнє — про впливи російської пропаганди, втрату зв’язків тощо. Були розглянуті приклади спротиву, проявів солідарності, а також напрацьовані ідеї щодо майбутніх інформаційних та освітніх ініціатив.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
років від дня народження Лева Писаржевського, одного із найвидатніших учених міста

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті