Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 20 травня 2025
21:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Батьки дітей з аутизмом розповіли, як у Дніпрі працює міське відділення адаптації для людей з ментальними порушеннями

|«« «« »» »»|

Дніпро — фактично єдине в Україні місто, яке повністю облаштувало та фінансує центр соціально-побутової адаптації для людей з ментальними порушеннями суто коштом громади.

Опанувати навички самообслуговування — від приготування легких страв до спілкування в магазині чи транспорті — тут безкоштовно можуть підопічні віком від 7 до 35 років, які отримали статус особи з інвалідністю. Спеціальне навчання проводять також і для їхніх законних представників.

Мер Дніпра Борис Філатов наголосив: попри всі виклики повномасштабної війни місто і далі дбатиме про всіх, хто цього потребує.

«Ми створили якнайкращі умови для дітей. І це дуже важливо також і для батьків, котрі мають змогу відпочити — розуміючи, що з їхніми дітьми працюють професіонали. Ми і надалі будемо імплементувати цю практику. Будемо її розширювати, адже фактично центр зараз працює для десятків дітей. Та, на жаль, допомоги потребує більша кількість людей. І безцінний досвід наших фахівців знадобиться в майбутньому», — сказав Борис Філатов під час візиту до центру напередодні.

Пані Олена — мати дитини з аутизмом. Її сину Максимові 15 років. Жінка зазначає, що, крім навчальних методик, у центрі діти також отримують змогу спілкуватися та товаришують одне з одним, що теж сприяє досягненню позитивної динаміки:

«Зараз у мене син, наприклад, може помити за собою чашку. Допомагає мені прибирати — робити, поки що, нескладні речі. Та для нього це — великий крок вперед. І це дуже добре. Дуже важливо й те, що тут процес є безперервним. Вони ходять сюди щодня, і для них це наче другий дім».

Загалом підопічні центру, яких розподіляють за віковими групами, отримують медичний та психологічний супровід. Тут є триразове харчування, заняття з розвитку логіки, дрібної та великої моторики.

«Я вдячний спеціалістам, що вони зʼявилися в нашому житті. Вдячний меру та департаменту соцполітики міськради, що у нас є таке відділення. Це є унікальний центр. І хотілося б, щоб у місті їх було більше. Адже майбутнє цих людей з аутизмом залежить від того, наскільки вони будуть адаптовані», — наголошує батько дитини з аутизмом Сергій.

Його синові Павлу нині також 15 років.

Чималу увагу у центрі приділяють саме заняттям із психологом.

«Займаємося, навчаємося. Вчимося терпіти, чекати, дружити та спілкуватися, повідомляти про свої потреби. Про все, що потрібно людині в дорослому житті. Насамперед це спілкування та адаптація до щоденного життя», — пояснює психологиня центру Тетяна Тищенко.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
млн евро на нові тролейбуси витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті