Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 05 липня 2025
14:27

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі амброзію знищують агрохімічним методом: безпечно, ефективно та екологічно

|«« «« »» »»|

У Дніпрі продовжують комплексну боротьбу з амброзією, використовуючи сучасний агрохімічний метод, який є безпечним для людей, тварин і навколишнього середовища.

Препарат українського виробництва, що вже третій рік застосовується в місті, пригнічує ріст небезпечного алергенного бур’яну. Він не тільки зупиняє здатність амброзії до утворення пилку та насіння, а й сприяє відновленню природного зеленого покриву.

Сьогодні, 2 липня, оброблення амброзії агрохімічним методом провели в районі вулиці Пластівської.

«Цей метод ефективний на складних ділянках, де покіс є технічно неможливим або малоефективним. Це балки, пустирі, важкодоступні зелені зони. Метод працює комплексно: препарат пригнічує ріст рослини, не даючи їй зацвісти та поширити насіння. Таким чином ми не лише захищаємо мешканців від алергенного пилку, а й запобігаємо багаторічному забрудненню ґрунту», — пояснив незалежний експерт з ліквідації карантинних рослин Руслан Масненький.

За його словами, вже через 15–20 хвилин після обробки препарат починає діяти, викликаючи всихання наземної частини рослини. А головне — блокується подальше розмноження. Це важливо, бо насіння амброзії здатне зберігати життєздатність десятки років, і навіть покіс не гарантує припинення її поширення.

«Ми проводимо ретельний контроль локацій, вимірюємо площі фактичного ураження та документуємо результати. Завдяки цій системній роботі вже наступного сезону виявляється у 4–5 разів менше амброзії на оброблених ділянках. Це дозволяє і економити бюджетні кошти, і стабілізувати екологічний стан міста», — додав Руслан Масненький.

У місті діє програма з локалізації та ліквідації карантинних рослин. Заявки на обробку формують переважно районні адміністрації. Водночас мешканці можуть повідомити про осереддя амброзії через Єдину гарячу лінію міської ради: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12.

«Агрохімічний метод ми використовуємо ще з 2021 року. Це не гербіцид, а екологічно безпечна речовина українського виробництва. Вона має всі необхідні сертифікати безпеки для людей, тварин, ґрунту та довкілля загалом», — зазначила начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Вікторія Пащенко.

Вона також наголосила: обробка здійснюється виключно на землях комунальної власності. Власники приватних територій, юридичні та фізичні особи зобов’язані самостійно доглядати за своїми ділянками та прилеглими зонами.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (12)

•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (12)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (10)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (10)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (9)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (9)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (8)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (6)

•  З 1 липня стандарт напруги 230 вольт замість 220 вольт: що це означає та чи є ризики (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті