Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 26 ноября 2024
18:32

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Памятник героизму

Памятник героизму
15 грудня 1995 року у Дніпропетровську на Жовтневій площі був відкритий перший в Україні пам'ятник працівникам органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службового обов'язку.

Рішення про його створення було прийняте у 1994 році за ініціативою керівництва управління МВС в області, всього особового складу, ветеранів, членів сімей загиблих працівників міліції.

Переможцем конкурсу на кращий проект пам'ятника став архітектор В. Старцев (конструктор — А. Сігаєв).

Споруджувався пам'ятник буквально по крупинках зусиллями багатьох людей. Перші пожертвування зібрали співробітники і ветерани міліції. Потім одноголосно особовим складом УМВС в області було прийняте рішення перерахувати на зведення пам'ятника дводенного заробітку.

Значну суму коштів виділила обласна держадміністрація, вагому допомогу надали заклади, організації та підприємства різних форм власності.

Завершеним виявився пам'ятник загиблим співробітникам міліції Дніпропетровщини із спорудженням часовні, названої на честь Архангела Михайла, небесного вожака воїнства. Вона також збудована завдяки добровільним пожертвуванням. Люди вдячні тим, хто брав безпосередню участь у будівництві цього комплексу Пам'яті і Скорботи. Меморіал навіки об'єднав всіх, хто в різні часи загинув за праведну справу. Він символізує відданість обов'язку, клятві, загострене почуття відповідальності і справедливості.

У відповідності з Указом Президента України колегією УМВС в області реалізується комплекс заходів державної підтримки сімей із неповнолітніми дітьми працівників міліції, які загинули на посту. Створено банк даних про такі сім'ї - їх матеріальне становище, житлові умови, місце навчання дітей, їхнє здоров'я. Справді, ніхто не забутий, ніщо не забуто!.. Щороку діти із сімей загиблих співробітників міліції відправляються безкоштовно на відпочинок до оздоровчих таборів. Вони мають пільги під час вступу до навчальних закладів системи МВС.

На цьому святому місці біля пам'ятника молоді співробітники міліції дають Клятву вірного служіння своєму народові. Це єдиний пам'ятник, де немає списку загиблих, не викарбувані їхні імена на граніті. Тому, ідучи з квітами до обеліску, ми ніколи не будемо знати, хто був останньою і хто стане наступною жертвою у зовнішньо невидимій жорстокій боротьбі солдатів правопорядку, воїнства Архангела Михайла, зі злочинністю.

Щорічно напередодні професійного свята - Дня міліції України лунають біля монумента слова Прологу:

Ми их хороним каждый год

-Тех, кто служил Отчизне честно.

И все растет тот скорбний счет.

Простите нас сейчас, друзья,

Что все вот так несправедливо:

Что вас вот приняла земля,

А мы пока остались живи...

Так пусть же памятник всем вам

Живет, как наша честь, как вера,

Как долг страны ее сынам.

Как слава – милиционерам!..

Працівники органів внутрішніх справ Дніпропетровщини були і залишаються вірні світлій пам'яті тих, хто загинув на посту, захищаючи Закон.

Довідка:

22 серпня в Україні відзначається День пам'яті міліціонерів, які загинули при виконанні службових обов'язків.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Парус-2  (20.08.10 15:00): "Так пусть же памятник есем вам" что такое "есем"? Снимаю шляпу перед погибшими, которые, действительно, выполняли свой долг, но нынешним милиционерам далеко не слава! Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
110
лет отелю «Астория»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте