Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 14 червня 2025
13:06

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Жители Павлограда выступают против утилизации ракетного топлива

2:17 / 6.04 Mb
У Павлограді зріє справжній екологічний скандал. Мешканці виступають проти спалювання корпусів балістичних ракет на місцевому хімічному заводі. Там уже кілька років проводять утилізацію твердого ракетного палива. А тепер - і корпуси хочуть знищувати. Це небезпечно для довкілля, вважають люди.

Раїса Миколаївна демонструє фотографії, які влітку зробили активісти місцевої екологічної організації.

Раїса Грамакова, мешканка Павлограда:

- Периодически появляются такие белые "грибы" дымовые неизвестного происхождения. И жалуются все на першение в горле, плохое самочувствие, запах очень- все закрывают форточки!

Чи безпечний цей дим, мешканці міста не знають.

Наталя Грищенко, кореспондент:

- Близько двадцяти років тому на Павлоградський хімзавод зі всієї України привезли двигуни бойових ракет. Звідти вилучають небезпечне тверде ракетне паливо - з нього потім виготовляють вибухівку.

Утилізують паливо на закритих установках. Його вимивають із цих корпусів - ракетних ступенів.

Після утилізації палива залишаються порожні корпуси - їх уже понад сорок, на черзі - ще сотня. На підприємстві їх вирішили просто… спалювати. Гроші на це обіцяють дати - американці.

Леонід Шиман, директор ДП "Павлоградський хімічний завод":

- Этот проект предусматривает разрезку корпусов на более мелкие фрагменты будут помещаться в печь при температуре 800 градусов. Будут дальше разлагаться все элементы до простых молекул, таких, как вода, аш-хлор. Директор заводу каже: процес розпочнуть за півроку, і переконує: піч буде герметично закрита, людям не зашкодить. Але місцеві екологи у цьому не впевнені".

Віра Трембач, керівник Павлоградської громадської екологічної організації:

- Это очень вредные химические элементы, которые во время сжигания, конечно, отразятся на здоровье людей.

Проти і мерія. І вимагає від заводу подати альтернативний варіант.

Олександр Катічев, заступник міського голови Павлограда:

- Обычный вариант - это просто складирование. Мощности химзавода позволяют складировать корпуса ракет.

З цього приводу мерія навіть ініціювала громадські слухання. Якщо громада міста буде проти спалювання ракетних корпусів, - справою займеться спеціальна комісія.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


Знающий  (30.11.11 15:37): Криворожский горсовет запретил взрывать у себя в регионе шимановскую взрывчатку., поскольку она очень токсична ввиду того, что в ней присутствует "размытое" ракетное топливо. Причем в своем решении горсовет ссылался на выводы экспертов, которые утверждают, что ракетное топливо нельзя сжигать или взрывать, если мы не хотим стать похожими на Ющенко после отравления. Неужели мэр Павлограда этого не знает? Или бизнес Шимана настолько прибыльный, что властьпридержащим наплевать, какие последствия будут для будущих поколений?! Відповісти | З цитатою
111  (29.11.11 11:22): Надо все с умом делать!Тише едешь дальше будешь, думаю жителей же Павлограда не хотят спецтально затравить..Зачем??? Відповісти | З цитатою
Возмутитель  (29.11.11 11:21): Обновляйте новости по сайту!Одно и то же что не загляну, по три четыре дня!!! Відповісти | З цитатою
василиса  (28.11.11 16:52): каждый год жители этого самого Павлограда выступают против утилизации ракетного топлива...одни всё выступают и выступают,а другие как утилизировали так и будут утилизировать! Толку от этих выступлений...и так у нас везде и во всём... Відповісти | З цитатою
Кот  (28.11.11 15:11): Выход есть... смотрите !!! http://www.youtube.com/watch?v=PgE3hPb7ynQ&feature=chann el_video_title Відповісти | З цитатою
Dolf  (25.11.11 09:32): аш-хлор - это соляная кислота или хлороводород (HCl). чет я всегда думал что это штукенция нифига не безопасная и куда она будет деваться в процессе образования никтьо не сказал. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
местный  (24.11.11 22:55): Ну чет ты напал та? Жители Павлограда правы та. Есть же - - - ЧОРНОБЫЛЬСКА ЗОНА!!! Відповісти | З цитатою
я  (24.11.11 15:10): вот из зыс аш-хлор??? хлор не вредный ??? дебил думал бы что говорит Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Чи потрібно ввести шахи у шкільну програму: думки мешканців Дніпра (опитування) (9)

•  У Дніпрі активізувалися шахраї, які видають себе за контролерів ДТЕК (7)

•  Через аварійний стан: на Старому мосту капітально відремонтують трамвайні колії (6)

•  Ще одна перемога для Дніпра: мерія вирішила багаторічну проблему водопостачання мешканців по вул. Мандриківській, 136 (5)

•  У Дніпрі пройшли чергові рейди проти стихійної торгівлі: виявлено порушників (5)

•  На площі Героїв Майдану водійка Audi переплутала педалі і спровокувала масову ДТП (відео моменту) (3)

•  Уперше в історії три «Золоті мʼячі» разом уже у Дніпрі: де можно побачити нагороди Блохіна, Бєланова і Шевченка (3)

•  Водіям Дніпра нагадали правила проїзду перехресть із круговим рухом (3)

•  у Дніпрі триває оновлення трамвайних рейок для запуску низькопідлогових трамваїв (3)

•  Калинову перетворюють на пустелю? Чому там масово видаляють тополі (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
9
млн евро на нові трамваї витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті