Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 15 червня 2024
15:14

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Триває розробка програми вшанування 70-ї річниці битви за Дніпро

Триває розробка програми вшанування 70-ї річниці битви за Дніпро
Про це повідомив губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул під час урочистого засідання з нагоди Дня місцевого самоврядування. Він поставив завдання структурним підрозділам облдержадміністрації та керівникам міст і районів області розробити програму з вшанування цієї героїчної дати в історії українського народу.

«У 2013-му буде річниця однієї з найбільш кровопролитних битв за всю історію людства - 70 років Битви за Дніпро. Я поставив завдання - у кожному місті та районі розробити програму, присвячену цій події. Це і уроки пам'яті, і відновлення монументів, і перш за все - адресна допомога нашим ветеранам», - сказав Олександр Вілкул.

Битва за Дніпро — військова кампанія радянських військ проти військ фашистської Німеччини (Вермахту) та її союзників, яка тривала з середини серпня по грудень 1943 року. У боях було задіяно близько чотирьох мільйонів людей з обох сторін. Лінія фронту становила приблизно 1400 км. Битва була однією з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії. Оцінки кількості загиблих різняться між 1,7 та 2,7 млн. Одні з самих кровопролитних боїв відбулися на території Дніпропетровської області.

За чотиримісячну кампанію Червоної армії проти Вермахту вся Лівобережна Україна була відвойована у німецьких сил, радянські війська заволоділи кількома плацдармами на правому березі Дніпра та відвоювали Київ.

Поразка Вермахту була повною, бо попри те, що він ще контролював більшу частину правобережної території України, обидві сторони розуміли, що подальше повне визволення України та Білорусії від німців лише справа часу. Після Битви за Дніпро поразка Німеччини у війні була неминучою.

Понад 2 тисячі учасників Битви за Дніпро присвоєно звання Героя Радянського Союзу, десятки тисяч були нагороджені орденами та медалями СРСР.
Gorod.dp.ua на Facebook.


Олег  (08.12.12 19:37): не вася , Дідусь , Про заек, главное -что бы у вас деток не было. Уж и так,без вас ... Відповісти | З цитатою
Неформал.  (08.12.12 18:30): Вилкул может хватит Демагогии? Что конкретно предлагаеш сколько денег выделяш? Предлагаю выделить деньги на костюмы на полевую кухню и все желающие Днепропетровцы принимают участие в Театрализованно костюмированном мероприятии Битва за Днепр!Но нужны А - Организаторы Б-Денги В- Костюмы Г-Техника времен ВОВ и БольшоеДобровольное желание и энтузиазм участников. От себя лично готов Учавствовать на стороне Противника Нужна форма офицера Люфтваффе и Самолет желательно Мессершмитт109 G/ Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Макс  (08.12.12 00:20): Читаю комментарии и удивляюсь...какие же вы все жалкие и ограниченные...речь идет о великой войне и памяти жертвам 2 великих народов...а вы такую ахинею несете...нация которая не чтет и не помнит истории, лишена будущего... Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
не вася  (07.12.12 16:44): совковая" ПРопаганда " брехни в действии ,слава богу хоть с каждым годом вас меньше и меньше !!! Відповісти | З цитатою
Дідусь  (07.12.12 16:27): Що там за битва? Це монголо-татари з германцями "мочили" один одного. Нам і в схронах непогано було. Відповісти | З цитатою
Про заек  (07.12.12 15:43): ПРо граммы меро ПРиятий... Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
нових регіональних полігонів побутових відходів будуть збудовані до 2027 р. у регіоні

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті